NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

 

 

Czartery jachtów
Rejs dookoła Sycylii - 14 dni. Czarter jachtu na Sycylii
06 kwietnia 2015

Start czarteru w połączeniu z dogodnymi połączeniami lotniczymi to Marsali, Palermo na Sycylii lub z Malty

 

Czarter jachtu Włochy (Marsala, Palermo, Sant'a Agata, Katania), Malta (Valetta)

 

Marsala - Palermo - 65Mm

Palermo - Cefalu - 30Mm

Cefalu -Vulcano - 50Mm

Vulcano - Lipari - 8Mm

Lipari - Stromboli - 25Mm

Stromboli - Taormina - 70Mm

Taormina - Katania - 25Mm

Katania - Syrakuzy - 30mm

Syrakuzy - Malta/Valetta - 85Mm

Malta/Valetta - Gozo - 15Mm

Gozo - Lampedusa - 90Mm

Lampedusa - Marsala - 140Mm

RAZEM - 633Mm

 

Trasa rejsu dookoła Sycylii, Malta

 

 

 • MARSALA

 

nazwa miasta wywodzi się z arabskiego Marsa el Allah czyli port Allaha.
Marsala to nie tylko źródło wiedzy o żyjących tu niegdyś kulturach, to również „przepyszna” tradycja wytwarzania wina, bogata kuchnia regionalna – mieszanka sycylijsko-tunezyjska, czy umiejętność korzystania „z tego co jest”, czyli odzyskiwanie soli morskiej. Dla smakoszy win warto odwiedzi kantynę Florio, która została założona w 1833 roku przez Vincenzo Florio. Kantyne możecie zwiedzić w dowolnym momencie, gdyż jest otwarta dla turystów przez cały rok, w winotece można zakupić kilka buteleczek tego przepysznego trunku.

 

 • PALERMO

 

jest kulturalną, gospodarczą i turystyczną stolicą Sycylii.  Miasto powstało jako Panormos (grec.), kolonia fenicka, było centrum kulturowym królestwa Sycylii. Główne zabytki Palermo to pozostałości murów rzymskich,  pałac królewski zwany Pałacem Normanów, katedra S. Rosalia, posiadająca w sobie grobowce królów. Znajdują się tu również romańskie kościoły San Cataldo i San Giovanni degli Eremiti, S. Giovanni dei Lebrossi, della Martorana, del Vespro oraz pałace Zisa i Cuba z XII wieku.

W kilku słowach co warto zobaczyć będąc w Palermo na dzień, dwa lub dłużej.

Fontanna Pretoria (zwana Fontanną Wstydu) wznosi się na Piazza Pretoria i tak naprawdę zajmuje większą część tego niewielkiego placu. Monumentalna XVI – wieczna budowla, ozdobiona została nagimi postaciami, wśród 48 rzeźb dostrzeżemy między innymi bogów olimpijskich, czy personifikacje rzek Palermo. Quattro Canti to ruchliwe skrzyżowanie, które jednak różni się bardzo od zwykłego zbiegu kilku ulic i nie ma sobie równych. Z czterech stron, znajdują się cztery piękne barokowe pałace ze ściętymi narożnikami Na najniższym poziomie cztery budowle ozdobione są fontannami i rzeźbami symbolizującymi cztery pory roku i cztery główne rzeki świata , nieco wyżej dostrzeżemy figury czterech królów hiszpańskich, a na samej górze – cztery patronki Sycylii (Ninfa, Agata, Oliwia i Rozalia). 

Zamek Królewski trochę dziwny, bo stanowiący mieszankę mnóstwa stylów architektonicznych, ponieważ był wielokrotnie przebudowywany. Najstarsza część wzniesiona została w XI wieku przez Normanów, na pozostałościach zamku arabskiego. Z tego okresu pochodzi wieża – Torre Pisana i znajdująca się wewnątrz Capella Palatina – prywatna kaplica króla Rogera I. 

Kościół San Giovani degli Eremin położony blisko Zamku Królewskiego. To jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków Palermo, bo wyróżniający się czerwonymi kopułami. Nie pełni już funkcji sakralnych natomiast jest możliwość wejścia na przylegającą do kościoła Św. Jerzego dzwonnicę, skąd można podziwiać piękne ogrody i malownicze krużganki, tej perspektywy prezentują się w pełnej krasie. Właściwie można stąd objąć wzrokiem całe Palermo, wraz z tłem w postaci góry Pellegrini.

Ogród Botaniczny to idealne miejsce na błogi odpoczynek po zwiedzani miasta, jest tu cicho i spokojnie.  

Targi miejskie Vucciri i Ballaro są nierozerwalnym elementem krajobrazu Palermo. Lokalne produkty spożywcze, warzywa, owoce, przyprawy, sery, no i ryby – na przykład spektakularne mieczniki, żaglice, gigantyczne tuńczyki to wszystko, można zobaczyć i poczuć na tych kolorowych mercato. Targi zamykają  się około godziny 1200. Są ulice w Palermo, które po zmierzchu są zamykane dla ruchu samochodów i zamieniają się w restauracyjne ogródki. 

 

 • CEFALU

 

to urocze rybackie miasteczko, położone na wschód od Palermo. Wyjątkowy urok zawdzięcza pięknej plaży oraz skałom otaczającym miasto. Spacerując Corso Vittorio Emanuele warto zajrzeć do Lavatio Medievale, czyli średniowiecznej pralni publicznej. Koryta do prania wykute są w skale, płynie tędy podziemna rzeka Cefalino, która następnie wpada do morza. W Cefalu znajduje się zbudowana w XII wieku katedra – budynek jest o tyle ciekawy, że łączy ze sobą różne style: bizantyjski, arabski i normański. Otoczenie katedry jest egzotyczne – w tle widać skały, a wokół dominują palmy i plac z licznymi kawiarniami i restauracjami.

Ważny punktem w Cefalu jest Skała La Rocca trzeba pokonać długą drogę (wejście zajmuje ok. 1 godziny i rozpoczyna się od Piazza Garibaldi) i wejść na szczyt, z którego rozciąga się fantastyczny widok na Sycylię. Oprócz spektakularnej panoramy można podziwiać tu pozostałości po bizantyjskim zamku, fortyfikacjach oraz ruiny megalityczne Świątyni Diany.

 

 • Wyspa Volcano Porto

 

Warto przypłynąć na Vulcano od strony zachodniej i stanąć na kotwicy w zatoczce Porto di Ponente gdyż tam znajduje się przepiękna plaża z czarnym piaskiem. Strome, skaliste brzegi oraz ogromny stożek wulkaniczny to pierwszy element rzucający się w oczy zaraz po przybyciu na wyspę. Innym niemniej charakterystycznym elementem są wszechobecne gazy wulkaniczne przypominające o aktywności wulkanu. Jedną z największych atrakcji wyspy jest położony na południe od miasteczka wielki krater, stanowiący stożek aktywnego wulkanu o wysokości 385 metrów. Z krateru ciągle wydobywają się obłoki gazów, których głównym składnikiem są związki siarki. To właśnie związkom siarki okolica krateru zawdzięcza żółtawy kolor. Inną, cieszącą się niezwykłą popularnością, szczególnie wśród pań, atrakcją turystyczną jest małe jeziorko z którego wydobywają się bąbelki gazów wulkanicznych. Ta naturalna kąpiel bąbelkowa ma zbawienny wpływ na zdrowie i urodę. Warto wspomnieć także o tym, że kąpiel w morzu otaczającym wyspę, dzięki gazom wulkanicznym wydobywającym się gdzieniegdzie z dna morskiego, stanowić może także dużą atrakcję.

 

 • Wyspa Lipari

 

jest główną i największą wyspą archipelagu. Wybrzeże jest skaliste, z wąskimi żwirowymi plażami. Powierzchnię lądową stanowią głównie góry, a wśród nich dwie największe, tj. Monte Chirica (602 m.) i Monte S. Angelo (594). Ze względu na wulkaniczne pochodzenie, na wyspie wydobywa się do dnia dzisiejszego jeden z najlepszych pumeksów na świecie. Na wyspie znajduje się między innymi Cytadela usytuowana na malowniczym, skalnym półwyspie. Charakterystycznym punktem na Wyspie Lipari, jest zamek Meligunte, którego potężne mury obronne opadają niemal wprost do samego morza. Ufortyfikowania zamkowe zdają się wyrastać z naturalnych skał wyspy, a ich gładkie powierzchnie stanowią kontrast z poszarpanymi skałami pochodzenia wulkanicznego. Na wyspie można pożyczyć skuter aby trochę pojeździć (to dla tych którzy już stęsknili sie za spalana etyliną). 

 

 • Wyspa Stromboli

 

jest niewątpliwie największą atrakcją dla amatorów mocnych wrażeń oraz wszystkich zainteresowanych przeżyciem niezwykłych chwil. Wyspę stanowi regularny, prawie okrągły stożek wulkaniczny. Wulkan, o tej samej nazwie co wyspa jest najbardziej aktywnym wulkanem Europy. Jego wysokość 924 m n.p.m to tylko wierzchołek całego wulkanu, którego podwodna część to aż 2300 m. Od niepamiętnych czasów do dnia dzisiejszego mają tu miejsce regularne erupcje wulkaniczne. Wulkan mniej więcej co 10-15 minut wyrzuca z siebie kłęby gazów, popiołów, bomby wulkaniczne oraz lapille. Warto wybrać się tu w godzinach wieczornych i nocnych wówczas efekty wybuchu wulkanu robią niesamowite wrażenie, a ruch jachtów w okolicy wyspy w nocny jest znacznie większy niż w ciągu dnia. Świetne widowisko!

 

 • TAORMINA

 

miasto to wznosi się na skalnym tarasie, 200 m n.p.m. Już z daleka zobaczyć można domy przyklejone do zbocza, zatoczki z pasmami plaż i wysepki. Jedna z nich, Isola Bella (Piękna Wyspa), jest połączona z lądem wąską groblą tworząc malowniczy cypel. Tyle tutaj stromych uliczek, placów, zaułków, wszędzie mnóstwo małych sklepów z pamiątkami oraz kafejek. Z Taorminy rozciąga się przepiękny widok na Etnę. Nie można pominąć Gole Alcantra, to zespół zapierających dech w piersiach malowniczych wodospadów. Warto też zobaczyć starożytny Teatr Grecki, a za jego sceną - potężny wulkan.

 

 • KATANIA

 

to malownicze miasto ze wspaniałymi, długimi, piaszczysto-żwirkowymi plażami, otulone wysokimi klifami. W jednej z najstarszych dzielnic miasta - Piazza Duomo - można  wciąż podziwiać starożytne ruiny przeplatające się z bogatymi w zdobienia budynkami z baroku. Wśród nich uwagę przyciąga monumentalna katedra i nietypowa fontanna w kształcie słonia, zaprojektowana przez włoskiego artystę, Vaccariniego. Imponująco prezentuje się też wzniesiony w pierwszej połowie XIII wieku na polecenie cesarza Fryderyka XI zamek Ursino. Z Taorminy lub Katanii możemy się wybrać na wycieczkę na Etnę by zobaczyć niesamowity księżycowy krajobraz, jaki zafundowała nam tutaj natura. 

 

 • SYRAKUZY

 

ojczyzna Archimedesa, jednego z najwybitniejszych fizyków i matematyków wszechczasów. W Syrakuzach znajdują się słynne katakumby pod kościołem San Giowvani, gdzie kazania wygłaszał apostoł Paweł. Przede wszystkim jednak Syrakuzy są zagłębiem starożytnych zabytków. Najstarsza część miasta, leżąca na wyspie Ortigia, została założona przez Greków 2800 lat temu. Syrakuzy znane są również z tego, że można tu zobaczyć cudownie zielone, fantastycznie zagospodarowane parki i niepowtarzalne fontanny, z których najsłynniejsze to Ciane i fontanna Artusa.

 

 • MALTA - Valletta

 

Miasto zostało zbudowane od zera przez rycerzy z zakonu Joannitów. Jego projekt stworzył, przysłany przez papieża Piusa IV, włoski architekt, uczeń Michała Anioła, Francesco Laparelli. Układ ulic oparł na planie hippodamejskim, czyli ulice przecinają się ze sobą pod kątem prostym. W ten sposób wszystkie ulice tworzą zgrabną szachownicę. Wiele z nich kończy lub zaczyna się stromymi schodami, wiodącymi ku nabrzeżom. Aby najlepiej poznać charakter tego miasta, trzeba przespacerować się jego wąskimi uliczkami, zajrzeć do dolnych i górnych ogrodów Barraka, skąd roztacza się widok na Grand Harbour i fort St. Angelo. Valletta, dziś miejscami podniszczona, wciąż kusi barokowym pięknem i przyciąga turystów. Słynną ulicą jest Strait Street - niegdyś miejsce rycerskich pojedynków, a później dzielnica czerwonych latarni, z barami i domami publicznymi. Zabytkowa zabudowa Valletty została umieszczona w 1980 roku na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO.

 

Okolice Malty są uznawane za jedne z najpiękniejszych miejsc nurkowych w Europie. 

 

 • GOZO

 

wyspa leżąca w niedalekiej odległości od Malty po jej zachodniej stronie. Wyspa ta jest dużo mniejsza od Malty, przez co zapewnia ciszę i spokój jej mieszkańcom, zapewniając jednocześniej raj dla turystów. Gozo posiada klifowe wybrzeże, które jest bardzo urozmaicone grotami i zatoczkami o fantazyjnych kształtach. Największą popularnością na Gozo cieszy się lazurowe okno na zachodnim wybrzeżu. 

 

 • LAMPEDUSA

 

ta największa z wysp Pelagijskich ma zalediwe 20 km2. Jej położenie, tak bliskie afrykańskiego wybrzeża sprawia że co roku rzesze nielegalnych imigrantów z czarnego lądu próbują się tutaj dostać by zapewnić sobie lepsze życie. Północne wybrzeże jest klifowe, natomiast raj dla turystów znajdziemy po południowej stronie wyspy. Piaszczyste plaże i łagodny śródziemnomorski klimat nadają tej wyspie niepowtarzalnego piękna, mamy tutaj możliwość kąpieli w krystalicznej wodzie, w bajkowych wprost okolicznościach przyrody.