Czarter jachtu dla tego rejsu proponujemy rozpocząć w bazie czarterowej Mali Losinj.

 

Mali Losinj - Pula - 45Mm

Pula - Rijeka - 55Mm

Rijeka - Omisalj - 10Mm

Omisalj - Baska - 25Mm

Baska - Marina Cres - 50Mm

Marina Cres - Mali Losinj - 35Mm

RAZEM - 220Mm

 

Rejs po zatoce Kvarner w Chorwacji

 

Morski klimat, górujące na niebie słońce, kulinarny raj i dobra zabawa to jedynie kilka atrakcji jakie jesteśmy Ci w stanie zaoferować. Oderwij się na chwilę od obowiązków życia codziennego i daj nam się zabrać w rejs, o którym długo nie zapomnisz. Spokój i cisza to dwa pojęcia, które będą tam towarzyszyły przez całą wyprawę, więc nie ma mowy o stresie.

 

  • Mali Losinj

 

Twój odpoczynek rozpoczynamy w Zatoce Augusti, w miasteczku które powszechnie uchodzi za uzdrowisko ze względu na czyste i zdrowe dla płuc powietrze. To miejsce już na samym początku zadowoli wszystkich. Poszukiwacze ciszy i spokoju będą zachwyceni pięknem tutejszej przyrody, miłośnicy historii zakochają się w willach austriackiej arystokracji i kościołkach ukrytych pomiędzy drzewami, a osoby wyznające idee aktywnego wypoczynku będą miały okazję spróbować swoich sił w wielu odmianach surfingu i nurkowaniu, a nawet w lotach na paralotni.

 

  • Pula

 

Po pobycie w cichym i urokliwym Mali, dobijemy do chorwacko – włoskiej Puli. Miasto leży w granicach Chorwacji lecz jego zabudowa w niczym nie przypomina powszechnie obowiązującego tu stylu. Pula przez setki lat znajdowała się pod wpływami Imperium Rzymskiego, które pozostawiło tu po sobie szereg zabytków, pomników i uroczą Starówkę. Jednak najbardziej widocznym elementem tych wpływów jest tutejszy Amfiteatr, namiastka Rzymskiego oryginału. Sam spacer dookoła tej budowli dostarczy niezapomnianych wrażeń, nie wspominając o wyciecze w głąb. Podróże i odkrywanie innych kultur to też poznawanie ich kuchni, nieodłącznego elementu każdej tradycji. Nietrudno się domyślić że w tym rejonie świata króluje kuchnia śródziemnomorska, a tutejsi kucharze to absolutni mistrzowie w swoich fachu. Otaczające zabytkowe centrum miasta restauracje zapraszają wonią wina i smażonych ryb, a w ich menu odnajdziemy wszystko: od kalmarów i krabów aż po mięso z nietypowych ryb. Wszystko podane jest z chorwackim winem i oliwą z oliwek, tworząc istny raj dla podniebienia.

 

  • Rijeka

 

Jest to największy port, a zarazem jedno z najważniejszych miast przemysłowych i rybackich chorwackiego wybrzeża. Codziennie w porcie można się natknąć na zapracowanych rybaków, którzy już od świtu rozpoczynają połów, aby w okolicach południa rozpocząć handel świeżymi owocami morza. Wprawdzie nie możemy go porównać ze słynnym Dubrovnikiem czy też Splitem i nie odnajdziemy tutaj typowego sennego dalmackiego krajobrazu ale na pewno pejzaż Riejki nie pozostawi nikogo w rozczarowaniu. Wzdłuż wybrzeża ciągnie się niezwykle malownicza promenada Korzo, która jest idealnym  miejscem na relaksacyjny spacer wzdłuż mniejszych kawiarenek i sklepików. Podążając zabytkowymi płytami tego deptaku dotrzemy do barokowej Wieży Zegarowej, skromnej pozostałości po murach obronnych miasta. Jeżeli interesuje Cię historia miejsc które odwiedzasz powinieneś udać się na Zamek Trast, który stał się początkiem powstania miasta. Oprócz wielu historycznych materiałów, znajduje się tu Wieża Rzymska z której można podziwiać niezwykłą panoramę całego miasta i jego wybrzeży. Ci, którzy od początku rejsu pokochali morze i jego klimaty z pewnością spędzą kilka miłych godzin w tutejszym Muzeum Morskie, pokazujące jak kształtowała się żegluga. Z pewnością w Rijece nikt nie spędzi nudnego popołudnia, więc aby odprężyć się po całym dniu polecam wycieczkę do miejscowego Klubu Palach, który oferuje całonocną zabawę w rytm dobrej muzyki.

 

  • Omisalj, Krk

 

Odpływając ze stałego lądu przenosimy się na pobliską wyspę Krk będącą jedną z najbardziej malowniczych i żywych wysp Chorwacji. Oprócz przyrody i zabytków, turystów przyciągają tutejsze nocne zabawy i typowo wypoczynkowy klimat tego miejsca. Omisalj to jedna z najstarszych osad rybackich tej wyspy, której ludność do dziś zajmuje się rybołówstwem. Czas zatrzymał się tu w miejscu pomiędzy aromatycznymi drzewami sosnowymi, a leniwie uderzającymi o brzeg falami. Te fale przyczyniły się wiele lat temu do powstania tutaj wysokiego na 85m klifu na którym rozpościera się urokliwa starówka z kilkoma restauracjami, których nie można ominąć. Miłośnicy gastronomii i mało aktywnego wypoczynku z pewnością ucieszą się na pobyt w tym miasteczku.

 

  • Baska, Krk

 

Leżąca nieopodal Baska jest naszą następną mariną, której krajobraz można zdefiniować jako bajeczny. Skaliste górskie szczyty są oddzielone wąskim pasmem domostw i uliczek od opływającego kamieniste plaże Adriatyku. Oprócz klasycznego lenistwa w blasku słońca, Baska może się pochwalić szerokim wachlarzem odkryć archeologicznych w obrębie murów miasta, które z pewnością pozostawią z szerokim uśmiechem wszystkich miłośników historii. Z malowniczą scenerią dookoła rejony historyczne są idealną scenerią na wieczorny spacer po pysznej kolacji. Można ją przyrządzić na jachcie, korzystając z zakupionych u rybaków czy też lokalnych sprzedawców na targu produktów lub zdać się na mistrzowskie umiejętności kucharzy tutejszych restauracyjek. Ci, którzy nie wyobrażają sobie wypoczynku bez sportu nie zawiodą się po odwiedzeniu biur turystycznych. Oprócz nauki surfingu i nurkowania można też tutaj rozpocząć swoją przygodę z paralotnią. Nocą nadmorski bulwar wypełnia się muzyką i tłumem wesołych turystów, z którymi można bawić się do samego rana w tutejszych pubach i klubach.

 

  • Wyspa Cres

 

Ta jak i poprzednio odwiedzone przez nas miejsca są częścią Zatoki Kvarner, która jest uosobieniem ciszy i spokoju pośród piękna natury gdzie odpoczniemy od pędu cywilizacji. Jednym z naszych ostatnich przystanków w tym raju jest wyspa Cres, na której znajdziemy piękne dzikie plaże i ciekawą faunę. Już od momentu przybicia do portu lub pozostawienia jachtu na kotwicy w wodach przybrzeżnych dostrzeżemy wszechobecną zieleń, białe piaski i nieskazitelnie czyste wody Adriatyku. Cres nosi na sobie ślady po starych rybackich osadach, po których do dzisiaj pozostały tajemnicze kamienne ścieżki ciągnące się wzdłuż lasów. Podążając nimi jesteśmy w stanie zwiedzić wysepkę jednocześnie korzystając z tutejszego czystego powietrza. Pomiędzy długimi spacerami po okolicy warto robić sobie po drodze przystanki na kamienistych plażach, gdzie piknik oparty o lokalne produkty jest idealnym sposobem na spędzenie popołudnia. Po posiłku można wylegiwać się w słońcu lub w cieniu drzew i czerpać przyjemność z kąpieli pośród fal.

 

  • Mali Losinj

 

Piękny i błogi wypoczynek w zaciszu Chorwacji musi dobiec końca w miejscu, w którym go rozpoczęliśmy. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz pod żaglami będziesz powracać w te okolice i na nowo odkrywać magię tego kraju.

 

09 marca 2016
Rejs Zatoka Kvarner z Mali Losinj na 7 dni. Czarter jachtu Chorwacja
Czartery jachtów

 

 

NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl