NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk
Rejs Zadar - Kornaty - Szybenik 7 dni. Czarter jachtu Chorwacja
09 marca 2016

Czarter jachtu do tego rejsu można rozpocząć w bazach: Zadar, Marina Dalmacja/Sukosan, Biograd na Moru, Marina Hramina/Murter, Marina Mandalina/Szybenik.

 

Zadar - Sali - 15Mm

Sali - Park Narodowy Kornati - 15Mm

Park Narodowy Kornati - Primosten - 25Mm

Primosten - Szybenik - 15Mm

Szybenik - Zadar - 40Mm

RAZEM - 110Mm

 

Rejs morski w Chorwacji, Kornaty

 

Cisza i spokój Adriatyku, zabytkowe miasteczka oraz urzekająca natura Chorwacji.. to jedynie wstęp do tego, co możemy Ci zaoferować jako miły sposób na spożytkowanie Twojego wolnego czasu. Nie można przecież całe życie pracować, a leniwe życie Chorwacji połączone z pięknem żeglugi z pewnością nie zmarnują Twojego wypoczynku. Popłyń z nami i daj się oczarować temu specyficznemu zakątku świata!

 

  • Zadar

 

Wystawiony na niezwykły szum fal „Chorwacki Rzym”  będzie mariną, z której wyruszymy na podbój Adriatyku. Podobno prawdziwe piękno Zadaru ukazało się po bombardowaniach w czasie II Wojny Światowej, kiedy to na ruinach starych budynków wzniesiono imponujące budynki i kamienice zgodnie z socrealistycznym stylem architektonicznym zachowując przy tym Rzymski układ planowania miasta. Jednak samo centrum miasta, położone przy ulicy Kalelarga zachowało antyczne budynki, które nadają temu miejscu specyficznego uroku Dalmatyńskich starówek. To właśnie to miejsce przyciąga do siebie turystów jak magnes podczas letniego festiwalu „Noc Pełni Księżyca”, które stworzone jest z godzin granej na żywo muzyki. Nawet jeżeli nie uda nam się trafić an to święto, czystą przyjemnością  będzie sam spacer po starówce i poznanie prawdziwego klimatu tego miasta. Będzie to idealny przedsmak tego co czeka nas dalej.

 

  • Sali

 

Otoczona sosnowymi lasami mała osada rybacka, będzie naszym drugim portem i przykładem bogactwa chorwackiej natury. Tutejsze plaże są przeważnie kamieniste, a z przylegających do nich betonowych mol mamy okazję podziwiać magię zachodów czy też wschodów słońca. Niezwykłym pomnikiem jest tutejszy gaj oliwny, stojący w tym miejscu od kilku stuleci nadaje charakterystycznego zapachu temu miejscu i skrywa perełki architektury sakralnej. Oprócz natury, jakikolwiek wypoczynek w Sali jest umilany tutejszą ludowością. Wciąż żywy folklor przejawia się tradycyjnych pieśniach, „oślej muzyce”, tańcach i niezwykłych strojach. Możemy też próbować lokalnych tradycyjnych dań w małych knajpkach skrytych gdzieś pomiędzy urokliwymi uliczkami centrum. Najlepszym miesiącem do podziwiania folkloru tego miejsca jest sierpień, w którym od Nocy Rybaka rozpoczyna się Salijskie Lato Kulturowe.

 

  • Park Narodowy Kornati

 

Jak już wiadomo, Sali jest uosobieniem Dalmackiej natury. Podobnie jest z okolicami z Dugi otok -wyspy, na której to miasto jest położone. Park Narodowy Kornati jest w zasadzie archipelagiem o tej samej nazwie, który składa się aż z 149 wapiennych wysepek, pokrytych aromatycznymi lasami sosnowymi, gajami oliwkowymi oraz plantacjami winorośli, które dodatkowo otoczone są przez bajecznie wyglądające rafy koralowe. Jednak jedynie 89 z nich jest otoczone patronatem Parku. Krystalicznie czysta woda zachęca do poznawania tajników podwodnego świata, nie tylko nurków którzy czują się tu jak w raju, ale też tych którzy chcą podziwiać morskie życie bez zanurzania się. Na wielu z wysepek odnajdziemy wysokie, wycięte przez morskie fale klify, z których rozciąga się panorama na cały archipelag. Taki widok jeszcze nikomu nie uleciał z pamięci. Oprócz cudów jakie tworzy Matka Natura mamy też niezwykłą możliwość odkrywać historię tego miejsca i regionu. Na niektórych wyspach znajdziemy ślady pierwszych osad, dowody na potęgę Imperium Rzymskiego, a nawet minimalne ślady po II Wojnie Światowej. Jednak opływanie tego raju musi być uzupełnione o niezwykłą ostrożność, ponieważ pomiędzy nimi rozciągają się połacie mielizn i płycizn, na których nikt nie chciał by utknąć.

 

  • Primosten

 

Zagadkowa nazwa tego miasteczka jest tłumaczona jako „przerzuć most”, gdyż Primosten jest podzielone na dwie części, połączone sztuczną groblą. Piękna starówka będąca centrum życia towarzyskiego i kulturowego jest położona na małej wysepce, co jeszcze bardziej dodaje temu miejscu specyficznego uroku i charakteru. Okolica jest zabudowana małymi, białymi domkami, których pomarańczowe dachówki tworzą unikatowy kontrast z granatem oceanu i zielenią okolicznych winnic. Dlatego też, odwiedzając starówkę nie można zapomnieć o wizycie na lokalnym targu. Świeże oliwki i wszelkie jej przetwory, a także wytwarzane na miejscu wino to wizytówka Primostenu, która po powrocie do domu przywoła najpiękniejsze wspomnienia z wyprawy. Oprócz starówki, warto też poświęcić trochę uwagi nadbrzeżnej promenadzie, z której można podziwiać imponujące rozmiary Adriatyku, pełen życia port czy nadmorskie zachody lub wschody słońca. Nieopodal znajduje się nawet klub Aurora, który zadowoli wszystkich imprezowiczów swoim nocnym obliczem i wypuści ich dopiero nad ranem z szerokimi uśmiechami.

 

  • Szybenik

 

Po kilku dniach odkrywania prawdziwej i „typowej”  Chorwacji dopłyniemy do Szybeniku, który z pewnością zaskoczy wszystkich swoją urokliwą odmiennością. Nie odnajdziemy tu kwadratowych białych domków, a typowo słowiańską zabudowę z czasami niepasujących do siebie kamieni. Nad całym miastem króluje twierdza Św. Anny, która oprócz małej lekcji historii jest w stanie pokazać nam całą panoramę miasta wraz z otaczającymi je terenami. Wspinające się po wzgórzu domostwa, których sposób budowy mógłby zastanowić każdego architekta oraz imponująca kopuła katedry Św. Jakuba będą dopełnieniem całego piękna, jakie do tej pory pokazał nam ten kraj.

 

  • Zadar

 

Po pięknym wypoczynku pomiędzy falami Adriatyku przychodzi czas pożegnania w pięknym mieście Zadar. Jeszcze raz można poczuć tu klimat Chorwackich miasteczek, zakupić lokalne przysmaki i zacząć planować kolejną żeglarską przygodę.