NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk
Rejs Polskie wybrzeże, Gdańsk - Kołobrzeg 7 lub 14 dni. Czarter jachtu Polska
09 marca 2016

Czarter jachtu dla tego rejsu można rozpocząć z baz czarterowych: Gdańsk, Gdynia, Kołobrzeg.

 

Gdańsk - Jastarnia - 20Mm

Jastarnia - Władysławowo - 30Mm

Władysławowo - Łeba - 35Mm

Łeba - Ustka - 30Mm

Ustka - Darłowo - 25Mm

Darłowo - Kołobrzeg - 35Mm

RAZEM - 175Mm

 

Rejs wzdłuż polskiego wybrzeża z Navigarecharter

 

Pewnie nie raz szukałeś ciekawych wczasów nad naszym wybrzeżem, jednak za każdym razem odpychały Cię tłumy turystów i wszechobecny tłok. Cóż, jeżeli dalej jesteś chętny, a jedyne o czym marzysz to spokojny, niczym nie zakłócony wypoczynek mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – spełnimy Twoje marzenie i drogą morską, odetniemy hałas i ciasnotę pokazując jak piękna jest Polska.

 

  • Gdańsk

Doskonale znany i kochany Gdańsk, będzie naszym punktem początkowym wielkiego odkrywania na nowo. Zgaduję, że wszyscy znają już sztandarowe zabytki miasta, jednak w wolnej chwili proponuję przejść się do Muzeum Morskiego niedaleko Ulicy Długiej, które zachwyca wszystkie grupy wiekowe oraz do Manufaktury Cukierków, w głębi Rynku by dobrze rozpocząć rejs. Będąc już przy tej sztandarowej ulicy Gdańska można wstąpić na Gdańską Pocztę, którą niedawno udekorowano zwisającymi z sufitu gołębiami. Nieopodal znajduje się też niedawno otwarty Teatr Szekspirowski, do którego warto się pofatygować głównie ze względu na wygląd tego budynku. Jeżeli trasa zostanie zrealizowana w sierpniu, nie można pominąć corocznego Jarmarku Dominikańskiego, na którym można odnaleźć wiele skarbów z przeszłości.

 

  • Jastarnia

Nasz piękny Hel słynny jest przede wszystkim z windsurfingu, surfingu, kitesurfingu a także najnowszej odmiany połączenia wody z deską jaką jest paddlesurfing. Obok Chałup, Jastarnia to idealna baza wypadowa dla każdego sportowego zapaleńca. Jest też alternatywa, dla tych którzy wciąż nie są chętni by wsiąść na deskę ale jednak chcą poznać morze jeszcze bliżej. Jest nią wypożyczenie skutera wodnego i podbój morskich fal w trochę szybszy sposób. Prawie zawsze gwarantowany wiatr, piękne widoki wzbogacone o puszczane z plaży latawce i wiele profesjonalnych szkół, które pokażą Ci podstawy, albo indywidualnie popracują nad błędami. Z racji tego, że jest to miejscowość typowo rybacka, rano można odszukać któryś z kutrów rybackich w celu zakupienia świeżej ryby. Ostatecznie kto jest mistrzem w przyrządzaniu ryby – Ty czy nadmorskie smażalnie? Dopełnieniem pobytu będzie spacer po tutejszym molo, które łapie za serce o każdej porze roku i każdą porą dnia lub nocy.

 

  • Władysławowo

Zostając na chwilę przy klimacie przyrody – Władysławowo może pochwalić się najczystszą i najpiękniejszą plażą! Miasto kładzie duży nacisk na rozwój sportu, dlatego też można tu powtórzyć przygodę z windsurfingiem albo spróbować swoich sił w paralotnictwie, a nawet motolotnictwie. Początek tej przygody zaczyna się na wysokości Chałpowa, ze względu na najlepsze do tego warunki. Ponad to w 2000r. powstała tu Aleja Gwiazd, upamiętniająca wyczyny wszystkich Polskich sportowców. Odnajdziemy tu m.in. gwiazdę Roberta Korzeniowskiego, a w połowie lipca można spotkać go tu osobiście. W tej letniej porze we Władysławowie organizowany jest Festiwal Gwiazd Sportu, na którym goszczą nasze krajowe sławy. Warto także odwiedzić Dom Rybaka, w którym kiedyś był hotel dla rybaków, a dzisiaj znajduje się urząd miasta. Jednak powodem, dla którego trzeba się tam udać jest 63m wieża widokowa, z której rozciąga się widok na miasto oraz pobliski Półwysep Helski. Po drodze na szczyt czeka nas kilka atrakcji, takich jak Muzeum Motyli, która prezentuje motyle i insekty z całego świata, Wystawę Magiczny Zawrót Głowy, gdzie nasz mózg zostanie oszukany przez kilka optycznych sztuczek aż po Sklepik z Regionalnymi Pamiątkami Kaszubskimi.

 

  • Łeba

Określana często jako „Miasto żywiołów” z pewnością pomoże Ci trochę odetchnąć od obowiązków dnia codziennego. Słowiński Park Narodowy nie może tutaj zostać pominięty. Co roku ściąga tutaj wielu turystów, głównie by odwiedzić najbardziej ciekawy rejon tego Parku jakim jest 30m Góra Łącka. Również ta miejscowość nie odstaje od innych pod względem aktywności fizycznej. Łeba proponuje nam konne przejażdżki wzdłuż brzegu morza, a czasami nawet po centrum miasta. Nie cudownie byłoby „wędrować” brzegiem morza i z grzbietu konia podziwiać nadmorski zachód słońca? Nawet jeżeli nie z wierzchowca, to wieczorem koniecznie trzeba się przejść na plażę by podziwiać ten niezwykły spektakl jakim jest słońce, chowające się za horyzontem.

 

  • Ustka

Położona na Wybrzeżu Słowińskim, u ujścia rzeki Słupi do Bałtyku jest jednym z naszych największych portów morskich, a także popularnym nadbałtyckim uzdrowiskiem. Oprócz przestronnej promenady,  pięknych i niezwykle  czystych (a czasami nawet tajemniczych) plaż Ustka zawiera w swojej zabudowie kilka cech niemieckiej architektury. Przykładem jest imponująca Czerwona Willa, która pierwotnie była własnością Otto von Bismarcka, a w późniejszym okresie Hermanna Goringa. Oczywiście, nie wszyscy są miłośnikami architektury dlatego też w tym mieście odnajdziemy jeszcze kilka ciekawych atrakcji, które zadowolą każdego. Każdy z nas lubi podziwiać widoki i wiedzieć co ma dookoła siebie, dlatego też proponuję się udać na tutejszą latarnię morską. Owiana jest ona legendą o nawiedzającym to miejsce duchu, który na złość szura butami i przesuwa szklanki. Jednak nie on jest głównym celem odwiedzin, a bogata panorama jaką można stamtąd podziwiać. Oprócz Ustki i okolic będziemy mogli zaobserwować ciekawe zjawisko, jakie zachodzi na niegdyś szerokiej plaży zachodniej. Mało uczęszczana przez turystów zaczyna z roku na rok znikać. Jakim cudem? Otóż morze i jego silne fale grają tu role porywaczy  i z każdym silniejszym sztormem abrazyjna działalność wody podmywa pobliski klif i jednocześnie zabiera trochę plaży. Zimą to miejsce jest rajem dla poszukiwaczy bursztynów.

 

  • Darłowo

Na trasie pomiędzy Gdańskiem a Szczecinem leży nasz kolejny port, jedno z najpiękniejszych miast wybrzeża jakim jest Darłowo, morska stolica powiatu Sławińskiego. Miasto jest znane ze swoich szerokich plaż, wysokiej zawartości jodu w powietrzu i unikatowych jezior przybrzeżnych. Oprócz swojego kurortowego charakteru, miasto może się poszczycić Zamkiem Książąt Pomorskich, na którym urodził się wybitny władca Eryk I, który według legendy ukrył tu swoje skarby z licznych podbojów. Również tutaj spotykamy się z legendą o duchu, tym razem jest to duch księżnej Zofii zwanej Białą Damą. Szukający relaksu i zdrowia mogą poświęcić trochę czasu na odwiedziny Domu Zdrojowego.

 

  • Kołobrzeg

Nasz rejs i małe odkrywanie piękna Polski kończy się w urokliwym Kołobrzegu. Zaraz po dobiciu do portu będziemy mogli podziwiać jeden z najważniejszych punktów w mieście jakim jest ceglana Latarnia Morska z 1945 r. która jak każdy wysoki punkt, służy jako taras widokowy na krajobraz tego nadmorskiego miasta. Jako ostatni nadmorski spacer tego wyjazdu można obrać szlak którym prowadzi tutejsza promenada, łącząca uzdrowiskową i zabytkową część miasta, a także momentami prowadząca przez nadmorski park.