NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk
Rejs Kołobrzeg - Kilonia - Cuxhaven - rejs 2 tygodniowy. Czarter jachtu Niemcy
09 października 2015

Tegoroczne anomalia pogodowe psują humor nawet najwytrwalszym miłośnikom upałów. Każdy marzy o odpoczynku, lecz może w trochę niższych temperaturach. Dla wszystkich, którzy słońce kochają w umiarkowanych dawkach mamy idealne rozwiązanie. A gdyby tak odkryć nasze piękne Morze Bałtyckie? Spokojnie, nie mówimy tutaj o tzw.” Januszowym parawaniku”, tłumach na plaży i braku kawałka wolnej przestrzeni. Pod żaglami jachtu będziemy pruć przez fale, odwiedzając ważne dla światowej żeglugi porty, a co najważniejsze odpoczniemy trochę od fal upałów i mas turystów. Więc zacznij pakować ciepłe ubrania i szykuj się na rejs!

 

Czarter jachtu Polska (Kołobrzeg, Świnoujście), Niemcy (Breege), Dania (Kopenhaga)

 

Kołobrzeg - Rostock - 145Mm

Rostock - Kilonia - 80Mm

Kilonia - Cuxhaven - 70Mm

Cuxhaven - Helgoland - 35Mm

Helgoland - Skagen - 260Mm

Skagen - Helsingor - 125Mm

Helsingor - Kopenhaga - 25Mm

Kopenhaga - Malmo - 15Mm

Malmo - Kołobrzeg - 135Mm

RAZEM - 890Mm

 

Rejs morski Bałtyk M.Północne

 

  • Kołobrzeg

 

Dla wygody, zaczniemy w  naszym pięknym, polskim Kołobrzegu, który z małej osady słynącej z pozyskiwania soli stał się jednym z największych kurortów turystycznych Polskiego wybrzeża. Wszyscy wiemy, że niezależnie od tego ile razy się tu było, spacer w głąb miasta jest zawsze inny i zawsze nas czymś zaskoczy. Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji tutaj być, polecam zwiedzić latarnię morską by poznać historię tej budowli, a także podziwiać panoramę miasta. Smakosze kulinarni, swoją przygodę z kuchnią morską będą mogli rozpocząć już tutaj i przypomnieć sobie smak ryb w nadmorskich restauracjach. W końcu trzeba mieć porównanie do potraw, jakie będziemy próbować w dalszych etapach naszej podróży.

 

  • Rostock

 

Wyjątkowo, dla rozpoczęcia naszego rejsu w Kołobrzegu mamy alternatywną opcję jaką jest początek w niemieckim Rostock, położonym niecałe 12km od ujścia rzeki Warnow. Dzięki portowi, który znajduje się w ścisłym centrum, to miasteczko zachowuje swój niepowtarzalny żeglarski klimat, czego potwierdzeniem jest odbywający się tutaj w sierpniu festiwal Hansa Sail, na którym spotykają się żeglarze z całego świata. Tutaj również możemy zwiedzić sztandarowy zabytek miasta, jakim jest zbudowana z białych cegieł latarnia morska. Nie da jej się przeoczyć, bo znajduje się w porcie i widać ją zawsze, niezależnie w jakiej dzielnicy aktualnie jesteśmy. Zapewniam, że w Rostock każdy znajdzie coś dla siebie. Nocne marki mogą poczekać na wschód słońca na najszerszej plaży Bałtyku lub wybrać się na nocne zwiedzanie miasta z jego strażnikiem.  Wszyscy kochamy czekoladę, mam rację? Więc dlaczego by nie spróbować „Czekoladowej strony Rostocku”?

 

  • Kilonia

 

W tej nadmorskiej metropolii od postawienia nogi na kei można poczuć typowo morski, a tym samym żeglarski klimat. Morze tutaj sięga aż do centrum miasta, a odpowiednik naszego STS Frederic Chopin – Gorch Fock jest już stałym elementem panoramy miasta. Morski klimat tego miasta podkreśla organizowany tu co roku Kiel Week, na którym spotykają się żeglarze z różnych zakątków świata. Oprócz regat, podczas tego festiwalu można tu obejrzeć najnowsze kutry rybackie i jachty. Jako że Kilonia jest uznawana za morską stolicę północy po prostu nie można stąd wypłynąć bez wizyty, w którymś z rybackich kutrów! Świeżo poławiane ryby w atrakcyjnych cenach to raj dla podniebienia, który nigdy nie ucieknie z naszej pamięci. Nie mogę też tutaj zaniedbać tych, którzy nie wyobrażają sobie zagranicznych wyjazdów bez małego zwiedzania. Kilonia może się pochwalić kilkoma niestandardowymi muzeami takimi jak Muzeum Żeglarstwa, gdzie oprócz podziwiania zabytkowych łodzi możemy też poznać historię tego wyjątkowego sportu. O ile to pierwsze muzeum można spotkać w innych częściach świata to jeszcze nie spotkałam się nigdy z czymś takim jak Muzeum Komputerowe. Zamiast opisywać co w nim można znaleźć, pozostawię wam  przyjemność odkrycia tego. Miłośnicy sztuki z pewnością ucieszą się na myśl o wizycie w Kunsthalle gdzie zgromadzono tysiące obrazów i grafik.

 

Kilonię opuścimy Kanałem Kilońskim, który łączy Morze Bałtyckie z Morzem Północnym. Sztuczne połączenie ma długość 98 673 metrów długości i 102 metry szerokości. Jest to najbardziej uczęszczany kanał na świecie, wyposażony w nowoczesne technologie, które zapewniają bezpieczeństwo na trasie. Po drodze możemy spotkać wiele promów z nazwami naszych miast takich jak Szczecin, Świnoujście, Kołobrzeg napisanych w języku niemieckim.

 

  • Cuxhaven

 

Piękna malownicza miejscowość uzdrowiskowa, położona nad ujściem Łaby do Morza Północnego będzie przystankiem typowo rekreacyjnym, poświęconym podziwianiu bogactw tutejszej natury. Najczęściej kojarzy się z tym miejscem przybrzeżne „watty” czyli piaszczyste przybrzeżne płycizny, będące częścią Parku Narodowego „Dolnosaksońskiego Morza Wattowego” . Ponad to mamy tu niepowtarzalną okazję obserwować potężne odpływy morza, podczas których możliwy jest spacer po morskim dnie i odkrywanie wszelkich przedmiotów tam pozostawionych. Podczas odpływu można wybrać się na jedenastokilometrowy spacer na wyspę Neuwerk. Na trasie spaceru ustawiono specjalne pale, na które można się wdrapać gdyby zastał nas zbyt szybki przypływ. Pośród zielono-piaszczystych terenów Cuxhaven znajduje się „Stadion Morski” , który jest jedynym miejscem w Niemczech gdzie można organizować turnieje piłki plażowej. Spacery po plaży, może nawet po lokalnych restauracjach serwujących tradycyjne niemieckie jedzenie – to idealny sposób na mały odpoczynek przed kolejną porcją wrażeń.

 

  • Helgoland

 

Dopływając to tej wyspy będziemy mieli wrażenie, że jest to jedynie ogromny masyw skalny rzucony pomiędzy wysokie fale morza. Jednak gdy zacumujemy w porcie, zaskoczy nas brak jakichkolwiek aut i spalin. Jest to spowodowane typowo uzdrowiskowym klimatem tego miejsca. Helgoland jest usiany mnóstwem zieleni i zabudowaniami w osobliwej architekturze, nadającej sennego charakteru. Głównym źródłem zarobkowym tutaj jest turystyka. Promy dowożące turystów z Hamburga żądają olbrzymich sum pieniędzy za kurs na wyspę i z powrotem. Oprócz pięknych widoków, piaszczystych plaż osłoniętych przez klify i wielu hoteli Helgoland oferuje turystom jeszcze dwie wyjątkowe rzeczy, dla których tak chętnie tutaj przyjeżdżają. Pierwszą jest obowiązująca na wyspie strefa bezcłowa, czyli istny raj dla pań. Drugim jest biżuteria i ozdoby wykonane z bursztynu. Kramy z tymi produktami ciągną się na setki metrów barwne, drewniane domki z pracowniami, w których można nabyć wyroby z tego osobliwego materiału.

 

  • Skagen

 

Witamy w północnej Jutlandii! Lub Ziemi Światła, gdzie spotykają się dwa morza (Bałtyckie i Północne) a widoki zapierają dech w piersiach i zapadają na długo w pamięć. Kiedy malowniczą plażą dotrzemy już na sam koniec przylądka, z nadmorskich klifów można podziwiać fenomen jakim jest spotkanie tych wód. Po jednej stronie turkus, po drugiej ciemny granat. Żadna ze stron nie narusza drugiej, a miejsce ich granica została nazwana przez mieszkańców Grenen - gałąź.   Skagen to przede wszystkim długie plaże, z białym piaskiem i miejscowość, w której jest najwięcej słońca w całej Danii. Dlatego od wieków tak chętnie ściągają tutaj artyści, a ich cały dorobek można podziwiać w Skagens Musuem. Fenomenem jest tzw. „ Kościół pod piaskiem”, który od lat jest przysypywany przez piasek z pobliskich wydm. W przeszłości wierni, którzy chcieli się do niego dostać musieli odkopać drzwi Kocioła dopóki go nie zamknięto. Dziś, pozostała jedynie wieża kościelna służąca za punkt orientacyjny.

 

  • Helsingor

 

Na wstępie zapewnię, że samo miasteczko jest o wiele bardziej urokliwe niż jego nazwa. Wzniesione w typowej, duńskiej zabudowie która sprawia wrażenie wyjętej z kolorowych baśni rozciąga się nad cieśniną Sund. Tutaj odejdziemy trochę od lenistwa, które ogarnęło nas w poprzednich portach i będziemy mieli okazję trochę pozwiedzać. Sztandarowym zabytkiem jest tzw. „ Zamek Hamleta”, znajdujący się na liście UNESCO. Skąd nazwa? Pewnie każdy z nas kojarzy słynne dzieło Szekspira pt.”Hamlet”. Angielski pisarz osadził jej akcję właśnie w tym zamku Kronborg, potężnej fortecy będącej do 1922 królewską rezydencją. Jej monumentalność w przeszłości przerażała żeglarzy, jednak teraz przyciąga do siebie turystów swoim renesansowym stylem umeblowania i pełnymi przepychu królewskimi apartamentami. Oprócz tego można tu także zobaczyć Muzeum Morskie z imponującymi replikami statków, map morskich i ciekawą historią rozwoju duńskiej żeglugi. Po drugiej stronie cieśniny znajduje się bliźniacze miasto Helsingborg, które leży już na terytorium Szwecji.

 

  • Kopenhaga

 

Stolica Danii oprócz szeregu atrakcji turystycznych jest w stanie zaoferować coś, czego brak wielu metropoliom świata. To kameralność wytworzona przez wiele zasad, które mają ułatwić miastu połączenie życia turystycznego z naturalnym rytmem jego mieszkańców. Stolica Danii jest położona na dwóch wyspach: Zelandia i Amager i strzeżona przez najsłynniejszą duńską syrenkę. Już sam pobyt w porcie będzie niezwykłą atrakcją. Oprócz statków wycieczkowych cumują tutaj kilkumasztowe żaglowce, które nie przerażają swym rozmiarem ale przyciągają wielu gapiów urokiem. Smakosze piwni z pewnością kojarzą to miasto z jednym browarem jakim jest Calsberg. Zbudowany z klasycznej czerwonej cegły zaprasza co zwiedzania i zapoznania się z wieloletnią historią browarnictwa. Wybór zabytków jest ogromny, od letniej królewskiej rezydencji Rosenborg, przez cytadelę Kastellet która jest jedyną pozostałością po dawnych fortyfikacjach miasta, aż po Okrągłą Wieżę skąd widać panoramę całej Kopenhagi. Nie można tu nie wspomnieć o Parku Rozrywki Tivoli, gdzie atrakcje dla siebie znajdzie każdy, bo ich stopień intensywności jest zróżnicowany. Warto wybrać się tu wieczorem, gdy Park jest pięknie oświetlony i można natknąć się na wiele koncertów.

 

  • Malmo

 

Nasz rejs powoli dobiega końca, więc by osłodzić trochę to zakończenie proponujemy postój w Szwedzkim Malmo. Będzie ono okazją do zrobienia małych kulinarnych zakupów, ponieważ miasto słynie z działań na rzecz ochrony środowiska więc tutejsza żywność jest ekologiczna i smaczna. Żeby nie opierać całej wycieczki jedynie na zwiedzaniu zaproponuję dwa zabytki i ofertę bujnego życia nocnego, które się tutaj rozwija. Pierwszym z nich jest Muzeum Sztuki Współczesnej, które prezentuje wystawy artystów światowej klasy. Kolejnym jest Zamek Malmhous, będący najstarszą renesansową zabudową w Skandynawii, poświęcony w dużej mierze historii żeglarstwa. Przechodząc do części jeszcze bardziej przyjemnej… Mieszkańcy Malmo słyną z umiejętności do całonocnych zabaw w dobrym guście, więc dlaczego by nie spędzić jednej nocy w ich towarzystwie? Warte polecenia są kluby takie jak Babel i Cuba Cafe, które przyciągają i odsyłają tłumy zadowolonych klubowiczów.

 

  • Kołobrzeg/Rostock

 

Nasz rejs niestety dobiegł końca w miejscu, w którym go zaczęliśmy. Zgaduję, że po tak długim pobycie na morzu wszyscy wrócą wypoczęci i zadowoleni ze swojego wyboru i przy ostatniej morskiej kolacji będą wspominać wszelkie atrakcje pobytu.