NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk
Rejs Gdynia - Sztokholm - Alandy - Tallin - Ryga - rejs 2 tygodniowy. Czarter jachtu z Gdynii
09 października 2015

Każdy z nas jest inny i każdy ma swoją definicję wolnego czasu i udanego wypoczynku. Dzisiaj, możemy zaoferować coś dla osób, które ponad wszystko cenią sobie aktywny wypoczynek, który pozwala im się zrelaksować i jednocześnie odwiedzić wiele miejsc. Dlatego proponujemy dwutygodniowy rejs, po perełkach Bałtyku. Nie przejmuj się, jeżeli jeszcze nigdy nie postawiłeś stopy na jachcie. Żeglarstwo to wyzwanie, które da się podjąć i da się pokochać. A w końcu wszyscy spragnieni wrażeń, wciąż poszukują czegoś nowego. Podczas tego rejsu doznasz sporo mocnj bałtyckiej żeglugi, rejs dla wymagających i lubiących spędzać czas w morzu, nie w portowej tawernie. Jeśli jednak poczujesz że mil do zrobienia jest zbyt dużo zawsze możesz zrezygnować z jednego lub dwóch portów i tym samym skrócić rejs. 

 

Czarter jachtu Polska (Marina Gdynia, Gdańsk), Szwecja (Sztokholm)

 

Gdynia - Kalmar - 170Mm

Kalmar - Visby - 95Mm

Visby - Sztokholm - 125Mm

Sztokholm - Alandy - 75Mm

Alandy - Tallin - 150Mm

Tallin - Ryga - 185Mm

Ryga - Kłajpeda - 220Mm

Kłajpeda - Gdynia - 115Mm

RAZEM - 1135Mm

 

Rejs dookoła Bałtyku

 

  • Gdynia

 

Każda pora roku jest dobra, by zobaczyć perełkę naszego wybrzeża jaką jest Gdynia. W sezonie nie-turystycznym (o ile taki tutaj istnieje) można poznać prawdziwy urok tego miasta, które jest odciążone od tłumów wczasowiczów. Może nawet uda się obejrzeć Skwer Kościuszki bez wszechobecnych straganów z pamiątkami, które znacznie zaburzają piękno tego miejsca. Wielu z was pewnie nie raz odwiedziło Gdynie i zdążyło odwiedzić wszystkie jej sztandarowe punktu listy zabytków i miejsc wartych odwiedzenia. Ten pierwszy przystanek można więc wykorzystać jako wieczór integracyjny albo skorzystać z faktu, że wszystkie miasta Trójmiasta są położone blisko siebie i wybrać się np. na Długi Rynek w Gdańsku.

 

  • Kalmar, Szwecja

 

Po długiej żegludze i poznawaniu, bądź powracaniu do uroków morza zawitamy u wybrzeży Szwecji. Nagrodą za poświęcony czas będą widoki jakie powitają nas na miejscu. Małe drewniane domki, pomalowane na wszystkie kolory tęczy ściśle do siebie przylegające to jeden z najważniejszych elementów jakie nadają temu miejscu tak specyficzny urok. Znajdują się one w dzielnicy Gamla Stan, która wygląda jakby zatrzymała się w czasie. Oprócz kolorowych domów z ogrodami ta część miasta pokryta jest brukowanymi uliczkami, wzdłuż których ciągną się sklepiki ze szwedzkimi przysmakami.  Jednak mimo wszystko zwiedzanie proponuję zacząć od zamku, który na tle innych europejskich budowli tego typu jest unikatowy. Dlaczego? W przeszłości służył jako rezydencja królewska i miejsce, w którym podejmowano wiele ważnych dla ówczesnego świata decyzji. Dzisiaj, władze miasta we współpracy z konserwatorami zabytków uczynili z niego nie kolejne muzeum, lecz przystosowali go do potrzeb społeczeństwa. Jest to miejsce, w którym kręci się filmy, słucha koncertów czy ogląda wystawy abstrakcyjnej sztuki współczesnej. Znajduje się tu także sklepik, którego pracownicy ubrani są w tradycyjne stroje ludowe. Oczywiście zamek ze wszystkimi komnatami można zwiedzić, mając przy tym możliwość dotknięcia niemal każdego eksponatu. Po wspięciu się na wały obronne zamku będziemy mieli niepowtarzalną okazję, by podziwiać Cieśninę Kalmarską i pobliską Olandię.

 

  • Visby, Gotlandia

 

To miasteczko będzie spełnieniem marzeń każdego turysty. Już od strony morza powita nas średniowieczny wygląd tego miasta, z 3,5km murem obronnym chroniący szeregi jednopoziomowych domków z czerwoną dachówką. Największe miasto wyspy będące jednocześnie jej stolicą, jest zbudowane z sieci wąskich uliczek obok których odnajdziemy urocze kawiarenki, sklepiki z pamiątkami, a nawet imponujące krzewy róż, schowane pomiędzy domkami. Oprócz urokliwych spacerów, na uwagę zasługuje tutaj Gotlandzkie Muzeum Historyczne w Visby. Oferuje ono możliwość poznania historii człowieka od jego powstania, poprzez wszystkie wieki aż do teraz. Rozwija także temat wikingów i ich podróży.

 

  • Sztokholm, Szwecja

 

Sztokholm jak na jedną z większych europejskich stolic przystało, oferuje szeroką gamę zabytków i sposobów na spędzenie wolnego czasu. Niestety nie da się, zwiedzić całego miasta w jeden dzień więc zaoferuję jedynie kilka miejsc wartych odwiedzenia, a wybór pozostawię w Twoich rękach. Wszyscy chyba kochamy kultową „Mamma Mia”, kolorowe fikuśne stroje z długimi rękawami i niezapomnianą do dziś, utalentowaną czwórkę. Oczywiście mowa tu o słynnym zespole Abba, który pochodzi właśnie ze Szwecji. W Sztokholmie powstało ich muzeum, gdzie możemy od początku do końca przejść ich ścieżkę kariery, zwiedzić najczęściej odwiedzane miejsca i odkryć ilu ludzi, tak naprawdę stało za ich sukcesem. Wszystko wzbogacone jest o periodyzację historii ich scenicznych strojów, które wszyscy uwielbiali. W poszukiwaniu klasyki, miłośnicy piękna mogą odwiedzić rezydencję króla i królowej – Drottningholm. Mimo tego, że w jednym skrzydle wciąż rezyduje rodzina królewska, pałac w większości jest udostępniony turystom. Budynek został wzniesiony w stylu renesansowym z barokowym ogrodem, który w małym stopniu przypomina nawet ogrody Wersalu. Nie możemy zapomnieć o Starym Mieście...wysokie kolorowe kamienice i wąskie uliczki to idealna sceneria do spróbowania lokalnych przysmaków w którejś z restauracji. Skoro przeżywamy już naszą wielką morską przygodę, nie można tu pominąć jednego ważnego punktu o tematyce marynistycznej. Jest to istna perełka w kategorii morskich odkryć. Mowa tu o muzuem VASA, który posiada jedyny na świecie zachowany w oryginale XVII wieczny okręt. Jak wiadomo, w tamtych czasach okręty były również pływającymi pałacami dlatego podczas zwiedzania będziemy mieli okazję podziwiać całe wyposażenie statku (w oryginale) rzeczy osobiste załogi oraz komplet żagli.

 

  • Alandy

 

Do tej autonomicznej części Finlandii zawitamy szukając wyciszenia i typowo północnych widoków.  Krajobraz Wysp Alandzkich składa się z lasów, skał, czerwonych domków i przede wszystkim ciszy, która będzie miłą odmianą po wielkich metropoliach. Oczywiście archipelag ma swoją stolicę, jednak nie różni się ona niczym od wcześniej odwiedzonych miast i psuje urok tego miejsca swoimi turystycznymi zapędami. Fasta Aland jest przykładem części archipelagu, który oddaje cały urok wysp. Niech nienaruszona przez ludzką rękę przyroda, opowie więcej sama o sobie, tak aby każdy mógł wypracować sobie swoją własną definicję tego miejsca.

 

  • Tallin, Estonia

 

Witamy w Estonii! Jej stolica to miasto idealne na krótki i porządny wypoczynek, kojarzone powszechnie z migdałami i cynamonem. Dlatego już teraz powiem, że warto zrobić małe zapasy z tych smakołyków w małych sklepikach. Oprócz sfery kulinarnej jest w tym mieście coś jeszcze, coś  unikatowego – średniowieczna perełka Tallina czyli Stare Miasto. Mało która stolica może się pochwalić tak zachowaną architekturą oraz atmosferą jaka tu panuje. Otoczone wieloma, czerwonymi basztami w swoim sercu kryje Plac Ratuszowy, wypełniony muzyką, ogrodami i knajpami. Być może nie ma tu zbyt wiele do zwiedzenia, jednak sam spacer będzie niezapomnianym przeżyciem.  Spokojnie, moment zwiedzania też się pojawi z małym nawiązaniem do mitu o „mieście szpiegów”. Zamek Toompea, będący obecnie siedzibą Estońskiego Parlamentu jest owiany legendą o szpiegu, który podczas zamieszek i prób obalenia władzy w mieście, podziemnym tunelem wyprowadził premiera i jego rząd do portu, skąd bezpiecznie uciekli do pobliskich Helsinek. Gotowi na poznanie dalszej części historii?

 

  • Ryga, Łotwa

 

Po Estonii spływamy delikatnie w dół i dobijamy do brzegów Łotwy, z jej malowniczą stolicą w Rydze. Miasto wciąż się rozwija jako europejska stolica, jego zabytki są wciąż w budowie, dlatego też Ryga będzie naszym postojem kulturowo-kulinarnym. Głównym centrum życia Rygi znajduje się na Starym Mieście, które upiększono pomnikiem Monument Wars, który upamiętnia historię wpływów w kraju. Przechodząc do części, którą wszyscy uwielbiamy… Restauracja Valtera to słynny punkt, który zadowala podniebienia wszystkich tradycyjną kuchnią. W końcu poznawanie nowych krajów to też odkrywanie ich kulinarnej sfery, a Łotwa z pewnością nas tu nie rozczaruje. Dobrą opcją na spędzenie wieczoru jest wycieczka do Muzeum Sztuki Współczesnej Kim, gdzie możemy podziwiać twórczość lokalnych artystów.

 

  • Kłajpeda

 

Po ogromnej ilość pokonanych mil morskich, wdzięcznych bądź niewdzięcznych kierunków wiatru i wielkiej morskiej przygodzie dopływamy do Litewskiej Kłajpedy. Zwieńczeniem krótkiej przyjaźni z morzem może być odwiedzenie Muzeum Morskiego, które dokładnie wyjaśni historię żeglugi. Niektórzy mogą być też zainteresowani wizytą w lokalnym browarze Svyturys. Warto też udać się na Plac Teatralny, gdzie toczy się życie nocne i kulturowe miasta. Nieopodal znajduję się odrestaurowane magazyny, w których mieszczą się różne instytucje kulturalne. Nie będę tutaj narzucać większej ilości form rozrywki, bo ostatni wieczór przed powrotem do Gdyni powinien być spontaniczny i niezapomniany.

 

  • Gdynia

 

Wszystko co dobre kiedyś się kończy, także pełni wrażeń i kolorowych wspomnień o miejscach które odwiedziliśmy wracamy do Gdyni.