Jacht wyczarterujesz w Atenach lub porcie Lavrion skąd niedaleko na lotnisko w Atenach. Proponowany rejs po Cykladach został obliczony na 260 Mm

 

Czarter jachtu Grecja (Ateny, Lavrion)

 

Ateny - Siros - 80Mm

Siros - Mykonos - 20Mm

Mykonos - Delos - 5Mm

Delos - Paros - 20Mm

Paros - Kythonos - 50Mm

Kythonos - Poros - 50Mm

Poros - Egina - 20Mm

Egina - Ateny - 15Mm

RAZEM - 260Mm

 

Trasa rejsu tygodniowego po Cykladach

 

Siros

 

Na wyspie uprawia się oliwki i zboże jak również produkuje wino. Miasto Ermoupoli (największe na wyspie) znajduje się pomiędzy dwoma wzgórzami Wrondado oraz Ano Siros. Na jednym znajduje się dzielnica prawosławna a na jego szczycie stoi ortodoksyjny grecki kościół Anastasis (Zmartwychwstania) wybudowany w 1821 r. Na wzgórzu Ano Siros rozłożyła się dzielnica katolicka a na jego szczycie znajduje się klasztor Ajos Jeorjos (Św. Jerzego)

W mieście warto odwiedzić dzielnicę Ta Vaporia gdzie zachowało się wiele rezydencji XIX-wiecznych w stylu neoklasycystycznym. Główny plac Platia Miaoulis wykładany marmurem z XVIII wieku i wysadzany platanami otaczają imponujące stare gmachy. Warte zobaczenia są również ratusz i teatr Apollona wzorowany na mediolańskiej La Scali. Aby dojść do górnej części miasta, należy pokonać 800 stopni.

Zachodnia część wyspy to liczne plaże i zatoczki - zatoka Grammatia z lokalną plażą i miejscami do nurkowania, plaże Galissa, Delfini, Kini – odosobnione, piaszczyste z krystaliczną wodą. Dodatkową atrakcją jest południowa część wyspy gdzie można znaleźć liczne małe kościółki

 

Mykonos

 

Jest to wyspa niezwykle interesująca, pełna atrakcji zachęcających do bliższego poznania i postoju na kilka dłuższych chwil. Główna atrakcją wyspy są wiatraki - są jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów krajobrazu wyspy. Kolejnym elementem przyciągającym fotografów jest kościół Paraportiani –składa się tak naprawdę z pięciu kościołów połączonych w jeden na przestrzeni wieków.

Bardzo oryginalnym elementem miasta Mykonos jest maskotka wyspy - Pelikan . Ptaki te są bardzo towarzyskie i oswojone z ludźmi obecnie na terenie portu można spotkać kilka sztuk.

Miasto Mykonos uważane jest za najładniejszej  i najbardziej zadbane na całych Cykladach. Dodatkową jego atrakcją są liczne bary, restauracje i sklepy miasto jest bardzo aktywne zarówno za dnia jak i nocą. Niesamowite wrażenie robią domy umiejscowione bezpośrednio nad brzegiem morza, miejsce to zwane jest "Małą Wenecją".

 

Delos

 

Niewielka wysepka Delos zwana świętą wyspą jest perełką archeologiczną Grecji. Odkryto tutaj olbrzymi kompleks świątynny, było to miejsce kultu Appolina. Stanowisko archeologiczne w Delos zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Można tu zobaczyć sanktuarium Apollina, w skład którego  wchodzą trzy świątynie Apollina i jedna poświęcona Artemidzie. Niedaleko znajduje się sanktuarium Dionizosa z kolumnami o fallicznych kształtach. Dalej trafia się na Taras Lwów z pięcioma posągami gotowych do skoku lwów .

 

Paros

 

Zwiedzanie wyspy warto rozpocząć od urokliwej wioski rybackiej Nausie. Na wyspie znajduje sie mnóstwo pięknych plaż  przykładowo Chrysi Akti ( Złota Plaża) po wschodniej stronie wyspy.

Jeśli się skierujemy na zachodnią część wyspy trafimy do miasta Paros przepięknej stolicy wyspy. W centrum miasta znajduje się Weneckie kastro całkowicie zbudowane z marmuru (jego pokłady na wyspie są najwspanialsze na świecie).

 

Kythonos

 

Wysepka jest dość niepozorna i na pierwszy rzut oka mało ciekawa, natomiast znajduje się tu kilka atrakcji które spowodują zmianę naszego wyobrażenia o tym miejscu.

Zatoka Fikhida jest przepięknym miejscem a jego główną zaletą jest piaszczysta łacha przedzielająca zatokę na dwie części. Widok naprawdę robi wrażenie !

Kolejną atrakcją tego miejsca są gorące źródła Loutra znajdujące się na północno-wschodnim wybrzeżu.

Na zachodnim wybrzeżu wyspy znajduje się niewielka zatoczka z miastem Flampouria z bardzo ładnym widokiem

 

Poros i Egina

 

Kierujemy się teraz na wyspy Argolidzkie i Sarońskie. Poros to przede wszystkim białe domy z pomarańczowymi dachami  wieża zegarowa na szczycie wzgórza. Można również dostrzec rozległe gaje cytrynowe. Przeprawa przez cieśninę jest dużą frajdą gdyż odczucie jest takie jakby się płynęło ulicami miasta. Główną atrakcją miasta jest Klasztor Zoodochos Pigi. Z wyspy Paros udamy sie do Eginy gdzie miejscem szczególnie wartym odwiedzenia jest Świątynia Afai znajdująca się w północno-zachodniej części wyspy. Kompleks świątynny umiejscowiony jest na wzgórzu w sosnowym gaju ze wspaniałym widokiem na morze Egejskie.. Jest to jedyna grecka Światynia  która zachowała drugą kondygnację małych kolumn - uchodzi ona za najwspanialszy zabytek antyku jaki można podziwiać w Grecji.

17 kwietnia 2015
Rejs Cykady na Cykladach - 1 tydzień. Czarter jachtu z Aten
Czartery jachtów

 

 

NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl