NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk
Rejs Breege lub Kołobrzeg - Lubeka - Kilonia - rejs 7 dniowy. Czarter jachtu Polska lub Niemcy
09 października 2015

 

Wiele osób w poszukiwaniu odpoczynku albo sposobu na zagospodarowanie wolnego czasu wyrusza poza miasto lub do SPA. My jednak, proponujemy Ci niezapomniany wypoczynek pod żaglami, dzięki któremu lepiej poznasz basen Morza Bałtyckiego i aktywnie wypoczniesz.

 

Czarter jachtu Polska (Kołobrzeg, Świnoujście, Szczecin), Niemcy (Breege)

 

Breege - Rostock - 70Mm

Rostock - Wismar - 40Mm

Wismar - Lubeka - 30Mm

Lubeka - Kilonia - 70Mm

Kilonia - Szlezwik - 40Mm

Szlezwik - Gedser - 90Mm

Gedser - Breege - 50Mm

RAZEM - 390Mm

 

Rejs śladami Hanzy

 

  • Breege, Niemcy

 

Willkommen In Hafen Breege! Taki napis ujrzymy już na początku naszej trasy, w małym porcie w równie małej miejscowości. Jest to urocze miasteczko, położone w północno-wschodniej części Niemiec. Otoczona przez zielone pola, plaże i typowo niemieckie domostwa jest rajem dla urlopowiczów poszukujących spokoju. Czyli idealne miejsce na spokojny załadunek jachtu i wielkie oczekiwanie na małą-dużą przygodę.

 

  • Rostock, Niemcy

 

Co łączy romantyzm i gotyk? Rostock! Do tego miasta wpłyniemy 12km odcinkiem rzeki Warnow, nad którą jest położone. Kwintesencją romantyzmu jest tu port, który wieczorem staje się centrum życia towarzyskiego miasta. Od początku przywita nas już ceglany gotyk, przejawiający się w przepięknych kamienicach i budynkach sakralnych. Rostock to przede wszystkim puby ze słynnym niemieckim piwem, teatry i wiele zachowanej oryginalnej średniowiecznej zabudowy. Ponad to, każdego roku w sierpniu, w porcie zastaniemy ponad 300 żaglowców z różnych państw, a miasto wypełni się turystami i graną na żywo muzyką. Oczywiście, to wszystko dzieje się z powodu festiwalu Hansa Sail, który od lat jednoczy żeglarzy z różnych stron świata. Podczas szybkiego zwiedzania miasta, nie można przeoczyć starówki, która powstała w czasach świetności Hansy i może pochwalić się kunsztem gotyckiej architektury. Oczywiście, obok starych budynków znajdują się też współczesne, architektoniczne perełki. Jedna z nich z pewnością ucieszy damską część załogi. Mowa tu o Lange Straβe, czyli największym pasażu handlowym miasta, gdzie oprócz niemieckich smakołyków można zrobić wcale niemałe zakupy ubraniowe czy też kosmetyczne. Jeżeli ktoś będzie chciał zobaczyć całe miasto „z góry” może wybrać się na szczyt wieży kościoła Św. Piotra, skąd roztacza się wspaniała panorama Rostocku.

 

  • Wismar, Niemcy

 

Kolejnym punktem na naszej mapie rejsu jest to zabytkowe miasteczko położone nad brzegiem Bałtyku. Ze starówką, która najlepiej ze wszystkich niemieckich miast oddaje wygląd Niemiec, za czasów Hanzy, Wismar jest perełką na mapie niejednego turysty. Wpływając do niego, oszczędzimy sobie nerwów, traconych często przez kierowców, którzy stoją w godzinnych korkach na wjeździe do miasta. Cała zabudowa tego miasteczka została zatrzymana w gotyku, więc można tu dostać małego ceglanego zawrotu głowy i wrócić na jacht z aparatem pełnym zdjęć budynków, bo prawie każdy tutaj zasługuje na swoje miejsce w albumie. Głównymi zabytkami miasta są trzy kościoły: Nikolaikirche, określany przez turystów jako numer jeden i obowiązkowy punkt do odwiedzenia, Marienkirche oraz Hospitalkirche. Oczywiście, odwiedzenie wszystkich trzech pochłonęłoby cały cenny czas jaki możemy przeznaczyć na to miasteczko, więc miłośnikom zwiedzania polecam wybrać Nikolaikirche. Jeżeli jednak nie lubisz zwiedzania, alternatywą do spędzenia wieczoru będzie spacer po starówce z ewentualnym odwiedzeniem któregoś pubu albo kawiarenki, by poznać nocne oblicze Wismaru.

 

  • Lubeka, Niemcy

 

Witamy w królestwie marcepana i w mieście, określanym mianem Królowej Hanzy. Skoro już wspomniałam o tym smakołyku, powszechnie kojarzonym ze świętami, szybko powiem gdzie można, a nawet trzeba się udać. Nie będzie to trudna wyprawa, bo serce wyrobu tej słodkości znajduje w samym centrum starówki, naprzeciwko ratusza. Sklepik Niederegger przeżywa codziennie oblężenie zgłodniałych przyjemności mieszkańców i turystów, bo można dostać tu przepyszny marcepan o wszystkich smakach i we wszystkich kształtach, a nawet likier marcepanowy! Oprócz sfery cukierniczej, miasto jest dumne ze znajdującej się na starówce Bramy Holsztyńskiej. Jej rozmiary są znacznie większe od obiektu, który zazwyczaj wyobrażamy sobie mając na myśli bramę. Zbudowana z brązowych cegieł i wsparta na dwóch potężnych wieżach, zakończonych okrągłymi dachami, jest uroczystym wejściem na starówkę. Stała się nawet logiem miasta i została wydana na zabytkowej monecie o nominale 2€. Według odwiedzających to miasto turystów, największą przyjemnością jest sam spacer po Starym Mieście, które zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zaglądanie w schowane pomiędzy kamienicami podwórka, gdzie ulokowane są najlepsze kawiarnie i restauracje w mieście. To właśnie tu, wieczorem rozwija się całe życie kulturowe miasta, a trunkiem po którym najczęściej się tu sięga jest wino Rotspon. Lubeka jest też nazywana miastem 7 wież, z których rozciąga się wspaniały widok na całe miasto. Znajdują się one przy: katedrze, Bazylice Mariackiej, kościele Św.Idzi, Św.Jakuba i Św.Piotra.

 

  • Kilonia, Niemcy

 

Ze względu na leżący nieopodal Kanał Kiloński, miasto dostało również nazwę wrót na Morze Bałtyckie. Morze jest tutaj wszechobecnym elementem, ponieważ wcina się aż w miasto. Prawie Wenecja! Oprócz morskich klimatów, miasto jest znane miłośnikom muzyki klasycznej z wielkiego Schleswig-Holstein Muzik Festival. Kilonia to także piękny zamek przy ulicy zamkowej, wiele muzeów takich jak Muzeum Żeglarstwa, który może być ciekawym uzupełnieniem naszej morskiej przygody ale przede wszystkim, to miasto przyciąga bogatym życiem nocnym toczącym się na Starym Mieście, będącym jednocześnie jego Centrum. Puby, kluby, restauracje to jedna z wielu dróg, przez którą można poznać mieszkańców Bałtyckiej Wenecji, podszkolić trochę język, a przede wszystkim odpocząć i zapomnieć o czekających na nas obowiązkach.  Smakoszy kulinarnych zachęcam do spróbowania „kilońskich szprotek”.

 

  • Szlezwik, Niemcy

 

Owiany bryzą Morza Bałtyckiego jest jednym z najważniejszych miast handlowych Niemiec już od czasów Wikingów. Można tu będzie odpocząć trochę od hałasu wielkich miast i w spokoju zwiedzić wyspę rybacką Holm czy też ratusz z tajemniczym „szarym klasztorem”. Jednak miasto może pochwalić się też niezwykłym miejscem, w którym w otoczeniu unikatowej przyrody można odetchnąć świeżym, nadmorskim powietrzem. Jest Ogród Neuwerk, który łączy w sobie włoski renesans z barokową architekturą ogrodową.

 

  • Gedser

 

Naszym ostatnim portem będzie duńskie Gedser, mała wioska portowa z której można podziwiać Morze Bałtyckie, spacerować po plażach i w lokalnych sklepikach objadać się duńskimi słodyczami.

 

  • Breege

 

Nasz jacht pozostawiamy w naszym punkcie początkowym, lecz wszelkie dobre wspomnienia i kupione po drodze smakołyki i pamiątki z rejsu zabieramy ze sobą do domów, by jeszcze wiele razy w myślach i fizycznie powrócić na morze.