NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk
Rejs Bormes Les Mimosas - Cannes - Monte Carlo 7 dni. Czarter jachtu Francja
09 marca 2016

Czarter jachtu dla tego rejsu proponujemy rozpocząć w bazie Bormes Les Mimosas.

 

Bormes les Mimosas - Cannes - 45Mm

Cannes - Nicea - 15Mm

Nicea - Monte Carlo - 10Mm

Monte Carlo - Antibes - 20Mm

Antibes - Saint Tropez - 30Mm

Saint Tropez - Bormes les Mimosas - 30Mm

RAZEM - 150Mm

 

 

Propozycja rejsu Francja

 

Ile już razy obiecywałeś sobie że już za chwilę wyjedziesz na wakacje na zasłużony odpoczynek w blasku słońca? Pozwól, że zrealizujemy te obietnice bardzo szybko więc pakuj walizki i zobacz gdzie Cię zabieramy.

 

  • Bormes les Mimosas

 

Odkrywanie Francji zaczniemy w urokliwym średniowiecznym miasteczku, którego skrótowym opisem są cztery słowa: cisza, spokój i przepiękne krajobrazy. Usytuowane na niewielkim wzgórzu zachwyca swoją bujną zielenią, kolorową roślinnością i oryginalnymi domkami, które zdają się tutaj stać od bardzo dawna. Mimo, że nie odnajdziemy tu zbyt wielu atrakcji to z pewnością nie będziemy zawiedzeni krótkim spacerem wąskimi i krętymi uliczkami pośród domków z kwiecistymi balkonami. Pomiędzy nimi z pewnością odnajdziemy kilka klimatycznych kawiarenek, w których będzie można spędzić wieczór rozkoszując się widokami.

 

  • Cannes

 

Każdy z nas słyszał o słynnym Festiwalu Filmowym w Cannes i przynajmniej raz rozpływał się nad pięknem tego miejsca i marzył o zobaczeniu słynnego Palais des Festivals z przylegającą do niego Aleją Gwiazd. Plaże z niemalże białym piaskiem, spokojnie lazurowe fale oblewające brzegi, deptaki obsadzone palmami i niezwykle ciekawe życie nocne to jedynie przedsmak tego co nas tutaj czeka! Odkrywanie tego raju warto zacząć od głównego bulwaru La Croisette i krótkim spacerze w cieniu palm, który doprowadzi nas do tutejszej starówki – La Suquet. To historyczne centrum miasta jest tak naprawdę plątaniną kilku stromych uliczek i zagadkowych przejść prowadzących do Chateau Musee de la Castre, w którym odnajdziemy muzeum z bogatymi zbiorami  łupów z Egiptu, Grecji i pozostałościami po potędze Imperium Rzymskiego. Jednak zanim udamy się do tej perełki miasta warto od starówki odejść na chwilę w rue du Marche Forville, na której odbywa się jeden z najważniejszych targów prowansalskich w regionie. Jednak nie wszyscy są zwolennikami spacerów po miastach, zwiedzania i zaglądania w każdy tajemniczy kąt w tym mieście. Takim Cannes też nie zawiedzie i wyjdzie im naprzeciw ze swoimi bajecznymi plażami i przyległymi do nich barami, a także kilkoma szkołami sporów wodnych. Niezależnie od tego jak spędzimy tutaj dzień warto przed zachodem słońca udać się ponownie lub po raz pierwszy na La Suquet żeby w niezwykłej scenerii zjeść obiad, zakochując się w kuchni śródziemnomorskiej i przyrządzanych po mistrzowsku owocach morza. Po tak wspaniałym posiłku nie pozostaje nic innego jak odkrycie nocnego oblicza Lazurowego Wybrzeża.

 

  • Nicea

 

Żeglując wzdłuż jednego z najsłynniejszych wybrzeży świata docieramy do jego samej stolicy, słynnej Nicei. Z przepiękną Promenadą Anglików, która odgradza malowniczą Zatokę Aniołów od starego miasta i słynny Cours Saleya – główny plac, na którym od wtorku do niedzieli ciągnie się klimatyczny targ warzyw i kwiatów, które można tu kupić od rolników. Gwar, głośne targowanie się i aromatyczne zapachy – ciężko będzie przejść obok takiego zjawiska obojętnie nie zapuszczając się w głąb tego ulicznego marketu. Gdy już poznamy urok tego wydarzenia możemy darmową windą wjechać na Wzgórze Zamkowe, gdzie odnajdziemy ruiny średniowiecznego miasta wraz z ogrodem botanicznym i sztucznym wodospadem. Kolejną zaletą tego miejsca jest jego położenie, które pozwala na podziwianie panoramy całego miasta wraz z Zatoką. Podobnie jak na całym Lazurowym Wybrzeżu, również w Nieci plaże wyglądają jak te wyjęte z filmów i przyciągają do siebie rozgrzanym piaskiem, ciepłą morską wodą i przeróżnymi barami, które oprócz drinków serwują godziny dobrej zabawy w rytm muzyki.

 

  • Monte Carlo

 

Ten wakacyjny raj na przestrzeni ostatnich lat przeszedł niesamowitą transformację z podatkowego raju dla nieprzyzwoicie bogatych w idealne miejsce do wypoczynku dla każdej osoby, które gwarantuje godziny niezapomnianych wrażeń. Dzień w Monte Carlo warto zacząć od odwiedzin tutejszego targu na Place d’Armes, na którym odnajdziemy nieskończenie długie stoiska ze świeżymi owocami, piekarnie które zapachami zachęcają by wstąpić po stosunkowo tanie przekąski i pieczywo. Będąc tutaj warto także spróbować tian – warzyw z ryżem czy też pissaladiere – cebulowej tarty. Po tak pysznym śniadaniu będziemy gotowi, by odkryć to miasto od każdej strony. Żeńskiej części załogi z pewnością do gustu przypadnie rue Grimaldi, na której odnajdziemy wiele butików i sklepów, które sprzedają odzież najsłynniejszych domów mody w wyjątkowo przystępnych cenach. Można się tu zatracić na wiele godzin… Po wybrnięciu z szału zakupów można, a nawet trzeba się udać do dzielnicy miasta Monaco-Ville, na wzgórzu niedaleko portu. Odnajdziemy tam pałac książęcy, katedrę Św. Mikołaja i ogrody Saint-Martin, w których możemy podziwiać rzadko spotykane gatunki roślin. Po dniu spędzonym na spacerach po klimatycznym Monte Carlo nadszedł czas na wybranie sposobu na spędzenie tu wieczoru. Jednym z popularniejszych miejsc jest tzw. Wzgórze, które przeżywa swój rozkwit od 2008r. zachęcając turystów licznymi barami i klubami z muzyką graną na żywo. Jednak wszyscy wiemy, że najpopularniejszym sposobem na spędzenie tu nocy jest wyjście do kasyna. Odważni mogą próbować swoich sił w Cafe de Paris czy Monte-Carlo Bay, do których wstęp jest darmowy.

 

  • Antibes

 

To chyba jedyne miasteczko na Lazurowym Wybrzeżu, z którego możemy podziwiać jednocześnie Nadmorskie Alpy, Niceę oraz morze. Największą atrakcją tego miejsca jest zabytkowe Stare Miasto wraz ze swoją ciasną zabudową i kamiennymi, krętymi uliczkami. Spacerując po tym historycznym centrum miasta z pewnością natkniemy się na Marche Provencal czyli nasz kolejny targ prowansalski ze świeżymi owocami i miejscowymi przekąskami takimi jak słynna socca, która jest niczym innym jak przepysznym naleśnikiem z ciecierzycy. Nieopodal rynku znajduje się raj dla miłośników sztuki i wrażliwych na piękno, a mianowicie muzeum Picassa, które zgromadziło niemalże rekordową liczbę prac mistrza kubizmu. Grzechem byłoby nie skorzystać z tutejszych plaż i nie spędzić na wybranej leniwego popołudnia bądź nie wykorzystanie tras dla pieszych, które obiegają Cap d’Antibes i dają możliwość spędzenia wolnego czasu aktywnie podziwiając jednocześnie piękno przyrody.

 

  • Saint Tropez

 

Niewielkie miasteczko z nieproporcjonalną do swojego terytorium sławą. Nikt mi chyba nie powie, że nie słyszał o Żandarmie z Saint Tropez i o tym, że to właśnie tutaj a nie w Cannes można spotkać najwięcej gwiazd filmowych. Może nie odnajdziemy tu wielu zabytków i nieskończonej liczby atrakcji jednak na pewno warto tu przyjechać, by chociaż przez chwilę poczuć niezwykły klimat tego miasta. Tym razem starówkę pozostawimy w spokoju, byłoby to już kolejne Deja-Vu podczas naszej podróży i szybko przez nią przemykając dotrzemy do ścieżki prowadzącej do Cytadeli, która znajduje się na malowniczym wzgórzu. O ile sam budynek z muzeum nie jest obowiązkowy do zobaczenia to wycieczka na te niewielką górkę tak. Rozciąga się z niej niezwykła panorama, która zapewne na lata pozostanie nam w pamięci i na zdjęciach.

 

  • Bormes les Mimosas

 

Po tygodniu odkrywania Lazurowego Wybrzeża niestety trzeba powrócić w strony spokojnego średniowiecznego miasteczka i powrócić do domów.