NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk
Rejs Baleary trasa na 7 dni. Czarter jachtu z Palma de Mallorca
24 września 2015

Marzysz o wypoczynku ale nie masz zbyt wiele czasu i nie chcesz go spędzić wśród tłumów turystów? Cóż, chyba trafiłeś na idealną ofertę. Siedmiodniowy rejs po Balearach spełni wszystkie Twoje kryteria wyboru szybkich wczasów, które będą ciągnęły się powoli, tak byś zdążył wypocząć. Zabierzemy Cię w cudowną podróż jachtem, z dala od mas wszechobecnych turystów i pokażemy magię archipelagu Balearów.

 

Czarter jachtu Hiszpania (Palma de Mallorca - Marina la lonja, Arenal, Ibiza)

 

Palma de Mallorca, Majorka - Ibiza, Ibiza - 70Mm

Ibiza, Ibiza - Formentera - 15Mm

Formentera - Park Narodowy Cabrera - 75Mm

Park Narodowy Cabrera - Cala Blanca, Minorka - 65Mm

Cala Blanca, Minorka - Port de Pollenca, Majorka - 35Mm

Port de Pollenca, Majorka - Palma de Mallorca, Majorka - 90Mm

RAZEM - 350Mm

 

 

Rejs po wyspach Balearskich

 

  • Palma de Mallorca, Majorka

 

Baleary welcome to! Naszym portem początkowym jest słynna Palma de Mallorca. To zabytkowe miasto odżyło dopiero u schyłku XX wieku, a już dzisiaj posiada najbardziej oblegane lotnisko w całej Europie i jest odwiedzane każdego roku przez tysiące turystów. Co więc sprawia, że Palma de Mallorca jest tak oblegana, a jednocześnie dalej zachowuje swój urok? Przede wszystkim walory historyczne, upodabniające ją do wielu hiszpańskich miast. Nad Palmą króluje olbrzymia katedra La Seu, wzniesiona na miejscu starego meczetu przez władcę Jakuba I. Z zewnątrz wygląda jak klasyczna, monumentalna budowla wybudowana w stylu kastylijskiego Goty ku, jednak to jej wnętrze skrywa największy skarb. W środku mamy niepowtarzalną okazję podziwiać największą rozetę w Europie, przez którą słońce oświetla wnętrze w unikatowy sposób. Oczywiście, jak na kurort turystyczny przystało, w Palmie odnajdziemy również wiele barów oraz restauracji, przyciągających zapachami kuchni śródziemnomorskiej.

 

  • Ibiza, Ibiza

 

Trochę dalej od nieodkrytej Miniorki, obok turystycznej Majorki leży imprezowa Ibiza ze swoją stolicą o tej samej nazwie, która będzie naszym drugim przystankiem. Swoją popularność wyspa zawdzięcza ruchu hippisowskiemu, który rozkwitał tutaj w latach siedemdziesiątych. Dzieci kwiaty rozpoczęły tradycję całonocnych imprez, kończących się dopiero białym ranem. Klubami, które stały się obowiązkowym punktem odwiedzin każdej imprezowej duszy są: Pacha, Space, Amnesia. Oprócz rozrywkowej części, miasto jak i cała wyspa słyną z hodowli oliwek, cytrusów oraz migdałów, dlatego też warto odwiedzić któryś z lokalnych sklepów i zrobić małe zapasy.

 

  • Formentera

 

Ta mała wysepka należąca do dwóch archipelagów – Balearów oraz Pitiuzów jest istnym rajem dla plażowiczów. Czyste oraz ciche plaże z białym piaskiem, spokojne lazurowe fale dobijające leniwie do brzegów oraz możliwość schronienia się przed wszechobecnym słońcem pod liściem palmy to idealny scenariusz pobytu na wybrzeżu. Ponad to, Ibiza położona jest od niej o niecałe 11km dalej, więc z plaży można podziwiać tę wsypę.

 

  • Park Narodowy Cabrera

 

Po drodze na Minorkę zatrzymamy się w malowniczym parku narodowym, położonym około godziny drogi łódką od Majorki. Tego punktu po prostu nie mogło zabraknąć w naszym repertuarze, ponieważ jest to jedna z niewielu zachowanych i nienaruszonych części naturalnych elementów hiszpańskiego wybrzeża nad Morzem Śródziemnym. Ze względu na ograniczenia jakie wprowadziły władze Parku, warto zacząć organizować eskapadę w głąb parku trochę wcześniej, ponieważ dziennie może tam dobić tylko 50 łodzi. Krajobraz Parku tworzą tereny zielone, złożone głównie z gatunków roślin zagrożonych wyginięciem oraz małe wysepki położone na przejrzystej, lazurowej wodzie. Jest to raj dla płetwonurków, mogą podziwiać tutaj gatunki podmorskich zwierząt niekiedy niespotykanych w innych rejonach świata. Oprócz bogatej flory i fauny, w Parku można również zwiedzić Błękitną Grotę oraz ruiny XIV wiecznego zamku.

 

  • Cala Blanca, Minorka

 

Minorka jest powszechnie uznawana za najspokojniejszą z wysp całego archipelagu Balearów. Nie jest ogromnym kurortem turystycznym ani nocą nie zamienia się w jedną wielką dyskotekę. W zamian za to, oferuje walory przyrodnicze takie jak zalesione górskie szlaki, idealne zarówno dla pieszych jak i dla miłośników kolarstwa. Po wielu godzinach żeglugi, Minorka wraz z portem Cala Blanca będą ostoją spokoju, w które odpoczniemy przed wyruszeniem z powrotem ku brzegom Majorki.

 

  • Port de Pollenca, Majorka

 

Witamy ponownie na Majorce! Tym razem zawitamy na niej od północnej strony, odwiedzając jedno z najbardziej malowniczych miasteczek na wyspie. Oprócz pięknych plaż i cudownego Plaza Capllonch, Port de Pollenca to przede wszystkim punkt dedykowany pasjonatom sportu. Oprócz zajęć nurkowania można tu spróbować swoich sił w sporcie, który coraz bardziej zyskuje na popularności czyli Paddleboarding – pływanie na desce z wiosłem, w pozycji stojącej. Osoby poszukujące większej ilości adrenaliny z pewnością ucieszą się na wieść o możliwości wypróbowania popularnych Flyboardów czy sprawdzenia czy faktycznie Kitesurfing dostarcza większej ilości wrażeń niż tradycyjny windsurfing.

 

  • Palma de Mallorca, Majorka

 

Po tygodniu poznawania flory i fauny, a także atrakcji historycznych i sportowych, jakie oferują Baleary ze smutkiem trzeba się rozstać z morzem.  Punktem końcowym jest nasz port początkowy, stolica Majorki –Palma de Mallorca. Warto przejść się jeszcze raz uliczkami średniowiecznej starówki, zajrzeć do którejś z lokalnych, kameralnych restauracyjek, by jeszcze raz poczuć klimat tego pięknego miejsca.