NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk
Rejs 2 tygodniowy z Aten - Cyklady Kreta. Czarter jachtu z Aten
17 kwietnia 2015

W przypadku tego rejsu czarter jachtu możemy zaplanować z Aten lub Lavrion, dokąd dolecimy z Polski. Można dokonać wymiany załogi na Krecie w Chani lub w Heraklionie jeśli nie masz jednej załogi na cały 2 tygodniowy rejs. 

 

Czarter jachtu w Grecji (Ateny, Lavrion, Chania)

 

Ateny - Kythonos - 45Mm

Kythonos - Siros - 40Mm

Siros - Mykonos - 20Mm

Mykonos - Delos - 5Mm

Delos - Paros - 20Mm

Paros - Naxos - 15Mm

Naxos - Santorini - 50Mm

Santorini - Chania - 90Mm

Chania - Folegadros - 80Mm

Folegadros - Milos - 30Mm

Milos - Sefiros - 30Mm

Sefiros - Poros - 60Mm

Poros - Egina - 20Mm

Egina - Ateny - 15Mm

RAZEM - 520Mm

 

Trasa rejsu 2 tygodniowego po Cykladach

 

Kythonos

 

Wysepka jest dość niepozorna i na pierwszy rzut oka mało ciekawa, natomiast znajduje się tu kilka atrakcji które spowodują zmianę naszego wyobrażenia o tym miejscu. Zatoka Fikhida jest przepięknym miejscem a jego główną zaletą jest piaszczysta łacha przedzielająca zatokę na dwie części. Widok naprawdę robi wrażenie! Kolejną atrakcją tego miejsca są gorące źródła Loutra znajdujące się na północno-wschodnim wybrzeżu. Na zachodnim wybrzeżu wyspy znajduje się niewielka zatoczka z miastem Flampouria z bardzo ładnym widokiem

 

Siros

 

Na wyspie uprawia się oliwki i zboże jak również produkuje wino. Miasto Ermoupoli (największe na wyspie) znajduje się pomiędzy dwoma wzgórzami Wrondado oraz Ano Siros. Na jednym znajduje się dzielnica prawosławna a na jego szczycie stoi ortodoksyjny grecki kościół Anastasis (Zmartwychwstania) wybudowany w 1821 r. Na wzgórzu Ano Siros rozłożyła się dzielnica katolicka a na jego szczycie znajduje się klasztor Ajos Jeorjos (Św. Jerzego)

W mieście warto odwiedzić dzielnicę Ta Vaporia gdzie zachowało się wiele rezydencji XIX-wiecznych w stylu neoklasycystycznym. Główny plac Platia Miaoulis wykładany marmurem z XVIII wieku i wysadzany platanami otaczają imponujące stare gmachy. Warte zobaczenia są również ratusz i teatr Apollona wzorowany na mediolańskiej La Scali. Aby dojść do górnej części miasta, należy pokonać 800 stopni.

Zachodnia część wyspy to liczne plaże i zatoczki - zatoka Grammatia z lokalną plażą i miejscami do nurkowania, plaże Galissa, Delfini, Kini – odosobnione, piaszczyste z krystaliczną wodą. Dodatkową atrakcją jest południowa część wyspy gdzie można znaleźć liczne małe kościółki

 

Mykonos

 

Jest to wyspa niezwykle interesująca, pełna atrakcji zachęcających do bliższego poznania i postoju na kilka dłuższych chwil. Główna atrakcją wyspy są wiatraki - są jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów krajobrazu wyspy. Kolejnym elementem przyciągającym fotografów jest kościół Paraportiani –składa się tak naprawdę z pięciu kościołów połączonych w jeden na przestrzeni wieków.

Bardzo oryginalnym elementem miasta Mykonos jest maskotka wyspy - Pelikan . Ptaki te są bardzo towarzyskie i oswojone z ludźmi obecnie na terenie portu można spotkać kilka sztuk. Miasto Mykonos uważane jest za najładniejszej  i najbardziej zadbane na całych Cykladach. Dodatkową jego atrakcją są liczne bary, restauracje i sklepy miasto jest bardzo aktywne zarówno za dnia jak i nocą.

Niesamowite wrażenie robią domy umiejscowione bezpośrednio nad brzegiem morza, miejsce to zwane jest "Małą Wenecją".

 

Delos

 

Niewielka wysepka Delos zwana świętą wyspą jest perełką archeologiczną Grecji. Odkryto tutaj olbrzymi kompleks świątynny, było to miejsce kultu Appolina. Stanowisko archeologiczne w Delos zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Można tu zobaczyć sanktuarium Apollina, w skład którego  wchodzą trzy świątynie Apollina i jedna poświęcona Artemidzie. Niedaleko znajduje się sanktuarium Dionizosa z kolumnami o fallicznych kształtach. Dalej trafia się na Taras Lwów z pięcioma posągami gotowych do skoku lwów .

 

Paros

 

Zwiedzanie wyspy warto rozpocząć od urokliwej wioski rybackiej Nausie. Na wyspie znajduje sie mnóstwo pięknych plaż  przykładowo Chrysi Akti ( Złota Plaża) po wschodniej stronie wyspy.

Jeśli się skierujemy na zachodnią część wyspy trafimy do miasta Paros przepięknej stolicy wyspy. W centrum miasta znajduje się Weneckie kastro całkowicie zbudowane z marmuru (jego pokłady na wyspie są najwspanialsze na świecie).

 

Naksos

 

Największa i najbardziej zielona wyspa Cyklad . Na zachodnim brzegu wyspy znajduje się miasto Naksos stworzone dzięki niesamowitemu połączenie weneckich domów, zamkowych murów, pobizantyjskich kościołów oraz licznych ruin. Z miasta przechodzi się groblą do wysepki  na której znajdują się ruiny Świątyni Apollina z 530 r. p.n.e. a wejście do niej jest przez olbrzymią bramę/okno

Plaże na Naksos uchodzą za najlepsze na całych Cykladach i znajdują się po zachodniej stronie wyspy z widokiem na sąsiadująca wyspę Paros.

 

Santorini - Marina Vlihada

 

Głównym walorem wyspy przyciągającym rzesze turystów są białe domki na stromych wulkanicznych klifach, czarne i czerwone plaże oraz najpiękniejszy zachód słońca w Europie. Santorini jest czynnym kraterem wulkanu, który około 1500 p.n.e. wybuchł i zapadł się tworząc w środku wylaną wodą głęboką lagunę. Śladami po kataklizmie są czarne plaże i monumentalne urwiska. Do stolicy – położonej wysoko na krawędzi kaldery Firy wchodzi się po 580 stromych stopniach, wjeżdża się na osiołku lub też kolejką linową.

W południowej części wyspy znajdują się plaże  z czarnym piaskiem oraz plaża z czerwonymi skałami i krwistymi czerwonym piaskiem.

Kolejnym miejscem wartym naszej uwagi jest miasto  Oia, na północnym cyplu wyspy. Widok  z zamku Lontza zapiera dech w piersi i można stąd obserwować podobno najpiękniejszy zachód słońca w Europie – na tle wiatraków, stromych zboczy i białych domków.

 

Kreta/Chania

 

Jedynym miejscem na Krecie poza portem w Chani w którym nastąpi zmiana załóg, które odwiedzimy będzie malownicza laguna zwana Balos Bay miejsce to przez wielu nazywane jest :"Rajem na Ziem" popłyniemy tam żeby zweryfikować to na własne oczy. W pobliżu zatoki znajduje się niewielka wysepka Gramvousa gdzie spoczywa całkiem nieźle zachowany wrak statku

Dodatkową atrakcją Krety, która ucieszy zapewnie najmłodszych uczestników rejsu jak również tych troszkę starszych będzie wizyta w Aqua Parku np Limnoupolis

 

Folegadros

 

Klify Folegandros są chyba najwyższymi klifami na całych Cykladach - dochodzą nawet do 400 metrów! Wielką atrakcją jest przepłynięcie od strony południowej jachtem, warto zatrzymać się na krótką kąpiel w jednej z zatok - na kąpiel u zboczy klifów.

Na zachodnim brzegu wyspy znajduje się imponująca latarnia, natomiast na wyspie znajduje się tzw. "złota jaskinia" Chrysospilia ze stalaktytami. Na wyspie pięknie położona jest też sama chora - to domki na samym szczycie klifów!

 

Milos, Kimolos

 

Milos utworzona z lawy skały najróżniejszych barw i kształtów, jaskinie, nadmorskie urwiska i gorące źródła sprawiają że jest ona wyjątkowa. Nazwana jest „wyspą kolorów”. Największą atrakcją turystyczną jest wioska Tripiti z katakumbami i amfiteatrem z okresu hellenistycznego

Od strony żeglarskiej najciekawsze są formacje skalne Kleftiko –Położone na południowo-zachodnim cyplu formacje skalne to raj dla fotografów, nurków. Kotwicząc między skałami mamy szansę pływać między białymi skałami zanurzonymi w turkusowej wodzie

Z głównego ośrodka wyspy Plaki można się wybrać na pieszą wycieczkę do kaplicy Panagia Thalassitra

(Matki Boskiej Żeglarzy)

 

 

Serifos

 

Na wyspie wpływamy do zatoki Livadhi położonej na południowym krańcu wyspy. Zatoka znajduje się u stóp pięknego miasteczka. Główną atrakcją jest spacer do górnej części miasteczka. Droga początkowo wije się spokojnie ku górze - mijamy niewielkie kościółki oraz pola z osiołkami. Następnie uliczka zamienia się w schody, które pną się do góry i wiją pomiędzy typowymi greckimi domkami. Spacer w tym labiryncie daje dużą satysfakcję oraz pozwala odkryć urok prawdziwego greckiego miasteczka. Na samym końcu drogi czeka nas główna nagroda. Przepiękny grecki kościółek stojący na szczycie góry oraz fantastyczny rozpościerający się z niego widok na całą zatokę.

 

Poros i Egina

 

Kierujemy się teraz na wyspy Argolidzkie i Sarońskie. Poros to przede wszystkim białe domy z pomarańczowymi dachami  wieża zegarowa na szczycie wzgórza. Można również dostrzec rozległe gaje cytrynowe. Przeprawa przez cieśninę jest dużą frajdą gdyż odczucie jest takie jakby się płynęło ulicami miasta. Główną atrakcją miasta jest Klasztor Zoodochos Pigi. Z wyspy Paros udamy sie do Eginy gdzie miejscem szczególnie wartym odwiedzenia jest Świątynia Afai znajdująca się w północno-zachodniej części wyspy. Kompleks świątynny umiejscowiony jest na wzgórzu w sosnowym gaju ze wspaniałym widokiem na morze Egejskie.. Jest to jedyna grecka Światynia  która zachowała drugą kondygnację małych kolumn - uchodzi ona za najwspanialszy zabytek antyku jaki można podziwiać w Grecji.