Czarter jachtu możliwy z portów: Polska (Świnoujście, Kołobrzeg, Szczecin), Niemcy (Breege). 

 

Długość proponowanego rejsu ze startem ze Szczecina to około 450-500 Mm. 

 

 

 

 

 
 
Po wyjściu ze Świnoujścia udamy się na północ, w stronę cieśniny Oresund. Po dosyć długim przelocie i po przejściu pod jednym z najdłuższych na świecie mostów (blisko 8km) pomiędzy Kopenhagą i Malmo cumy rzucimy w Malmo, trzecim co do wielkości miastem Szwecji. Malmo słynie z piaszczystych plaż, z których jedna prawie 3 km długości została nazwana skandynawską Copacabaną, wydzielono na niej nawet strefy dla psów i nudystów. Jednym z symbolów miasta jest skręcona wieża Turning Torso, która jest najwyższym budynkiem Szwecji. 
 
Z Malmo cieśniną Oresund pożeglujemy w kierunku Helsingborgu, jednego z najstarszych miast Szwecji, które odegrało bardzo duża rolę w kontroli bałtyckiego handlu wraz ze swoim duńskim bliźniakiem, miastem Helsingor. Helsingborg zachwyca dziś brukowanymi uliczkami i pozostałościami po starym zamku, dawnej twierdzy obronnej. W drodze na zachód na krótko zatrzymamy się w Hundested, niewielkim ale dosyć szybko rozwijającym się Duńskim mieście. 
 
Kolejnym punktem na naszej mapie będzie Korsor, miasteczko położone na wyspie Zelandia nad Wielkim Bełtem. Niewątpliwą atrakcją jest tutaj najdłuższy wiszący most w Europie, a drugi co do długości wiszący most na świecie o rozpiętości 2700m, a najdłuższe przęsło, pomiędzy pylonami to 1624m! Kolejne duńskie miasteczko na naszym szlaku przez cieśniny to Vordingborg, to miasto z bogatą średniowieczną przeszłością, koronowano tutaj królów, miasto to przez wieki było siedzibą królewskiego dworu duńskiego. Co ciekawe nasz nadmorski Słupsk jest miastem partnerskim Vordingborgu. 
 
Dalej w drogę...po kilkudziesięciu Mm dopłyniemy do urokliwego niemieckiego miasta Stralsund założonego w 1234 roku. Tam będziemy mogli zwiedzić miejskie oceanarium i spędzić trochę czasu w mieście wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wspaniałe gotyckie budowle z czerwonej cegły Meklemburgii przyciągają tutaj turystów z całego regionu.
 
Jeśli czas pozwoli zawiniemy do miasta Greifswald, do którego wpłyniemy rzeką Ryck korzystając z przejścia pod pięknym drewnianym zwodzonym mostem zbudowanym w stylu holenderskim. O ile w pierwszej części naszego rejsu będziemy przepływać pod wielkimi mostami, tak druga część naszego rejsu to mosty zwodzone, których miniemy kilka w naszej powrotnej drodze do Świnoujścia. Oprócz Stralsundu mosty będą się przed nami otwierać jeszcze w miejscowości Wolgast i pomiędzy miastami Usedom i Anklam. Po ponownym wejściu na Zalew Szczeciński już tylko kilka godzin żeglugi będzie nas dzielić od Świnoujścia dzie zakończymy nasz wiosenny rejs. 

 

 

 

06 kwietnia 2015
Rejs 10-14 dniowy cieśniny duńskie. Czarter jachtu Polska lub Niemcy
Czartery jachtów

 

 

NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl