NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

REJS - Jesienne Cyklady z NavigareCharter 24-31.10.2015

Bavaria 46 VAIANA

Nie masz pomysłu jak w tym roku zaimponować rodzinie 1 Listopada? My mamy coś specjalnego dla Ciebie! Nie kupuj nowego futra z norek ani lakierowanych bucików, odpuść też nowy, nieśmigany kapelusz z piórkiem! Poleć z nami do Aten na tygodniowy rejs po Cykladach i wróć z twarzą spaloną jak heban :-)

 

 

Plan jest wyjątkowo prosty:
4 praktycznie nowe (roczniki 2013-15), 10 osobowe jachty ze stoczni BAVARIA (3 sztuki Bavaria 46, 1 sztuka Bavaria 50) startują z Aten 24.10.2015 i wracają do Aten 31.10.2015 (powrót do portu wyokrętowania 30.10.2015 do godziny 1800). 
 
w celu wizualizacji marzeń zobacz na czym popłyniemy (oczywiście nie ta załoga!) :-)
 
 
 
Jachty poprowadzą: Wojtek Kosiba, Grzesiek Wolny, Leszek Wąsowicz i Grzesiek Chorązki
 
REJS ZAKOŃCZONY

 

 

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 100 Euro/osobę (z zebranych euro pokrywamy jedzenie, opłaty portowe, paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 
Niski koszt przelotów zapewni nam znana i lubiana linia lotnicza Ryanair.  Ceny lotów aktualne na dzień 06.08.2015
 
Istnieje możliwość ubezpieczenia się w firmie Generali, ZALECAMY TO ZROBIĆ (w tej firmie morskie żeglarstwo rekraacyjne nie jest sportem wyczynowym). Propozycja ubezpieczenia, które można wykupić online:
 
 
 
Jak sie zapisać? To również wyjątkowo proste...piszesz maila office@navigarecharter.pl lub dzwonisz 603 304 506 i dopinamy szczegóły.
 
 

Popłyniemy tam gdzie morze pozwoli (ambityny plan zakłada dotarcie do wysp Milos, Santorini i Mykonos - perełek Cyklad oraz wyspy Hydra - podobno najładniejszej wyspy zatoki sarońskiej :-) ), do wyboru mnóstwo wysepek wchodzących w skład archipelagu. Aktualny plan rejsu (który może zostać zmodyfikowany w przypadku bardzo korzystnych lub bardzo niekorzystnych warunków na morzu) przedstawia się następująco:

 
Rejs jachtem Grecja
 

Milos

 

Milos utworzona z lawy skały najróżniejszych barw i kształtów, jaskinie, nadmorskie urwiska i gorące źródła sprawiają że jest ona wyjątkowa. Nazwana jest „wyspą kolorów”. Największą atrakcją turystyczną jest wioska Tripiti z katakumbami i amfiteatrem z okresu hellenistycznego

Od strony żeglarskiej najciekawsze są formacje skalne Kleftiko –Położone na południowo-zachodnim cyplu formacje skalne to raj dla fotografów, nurków. Kotwicząc między skałami mamy szansę pływać między białymi skałami zanurzonymi w turkusowej wodzie. Z głównego ośrodka wyspy  Plaki można się wybrać na pieszą wycieczkę do kaplicy Panagia Thalassitra (Matki Boskiej Żeglarzy)

 

Santorini - Thira

 

Głównym walorem wyspy przyciągającym rzesze turystów są białe domki na stromych wulkanicznych klifach, czarne i czerwone plaże oraz najpiękniejszy zachód słońca w Europie. Santorini jest czynnym kraterem wulkanu, który około 1500 p.n.e. wybuchł i zapadł się tworząc w środku wylaną wodą głęboką lagunę. Śladami po kataklizmie są czarne plaże i monumentalne urwiska. Do stolicy – położonej wysoko na krawędzi kaldery Firy wchodzi się po 580 stromych stopniach, wjeżdża się na osiołku lub też kolejką linową.

W południowej części wyspy znajdują się plaże  z czarnym piaskiem oraz plaża z czerwonymi skałami i krwistymi czerwonym piaskiem.

Kolejnym miejscem wartym naszej uwagi jest miasto  Oia, na północnym cyplu wyspy. Widok  z zamku Lontza zapiera dech w piersi i można stąd obserwować podobno najpiękniejszy zachód słońca w Europie – na tle wiatraków, stromych zboczy i białych domków.

 

Naxos

 

Największa i najbardziej zielona wyspa Cyklad . Na zachodnim brzegu wyspy znajduje się miasto Naksos stworzone dzięki niesamowitemu połączenie weneckich domów, zamkowych murów, pobizantyjskich kościołów oraz licznych ruin. Z miasta przechodzi się groblą do wysepki  na której znajdują się ruiny Świątyni Apollina z 530 r. p.n.e. a wejście do niej jest przez olbrzymią bramę/okno

 

 

 

Delos

 

Niewielka wysepka Delos zwana świętą wyspą jest perełką archeologiczną Grecji. Odkryto tutaj olbrzymi kompleks świątynny, było to miejsce kultu Appolina. Stanowisko archeologiczne w Delos zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Można tu zobaczyć sanktuarium Apollina, w skład którego  wchodzą trzy świątynie Apollina i jedna poświęcona Artemidzie. Niedaleko znajduje się sanktuarium Dionizosa z kolumnami o fallicznych kształtach. Dalej trafia się na Taras Lwów z pięcioma posągami gotowych do skoku lwów.

 

Mykonos

 

Jest to wyspa niezwykle interesująca, pełna atrakcji zachęcających do bliższego poznania i postoju na kilka dłuższych chwil. Główna atrakcją wyspy są wiatraki - są jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów krajobrazu wyspy. Kolejnym elementem przyciągającym fotografów jest kościół Paraportiani –składa się tak naprawdę z pięciu kościołów połączonych w jeden na przestrzeni wieków.

Bardzo oryginalnym elementem miasta Mykonos jest maskotka wyspy - Pelikan . Ptaki te są bardzo towarzyskie i oswojone z ludźmi obecnie na terenie portu można spotkać kilka sztuk.

Miasto Mykonos uważane jest za najładniejszej  i najbardziej zadbane na całych Cykladach. Dodatkową jego atrakcją są liczne bary, restauracje i sklepy miasto jest bardzo aktywne zarówno za dnia jak i nocą. Niesamowite wrażenie robią domy umiejscowione bezpośrednio nad brzegiem morza, miejsce to zwane jest "Małą Wenecją".

 

Hydra

 

najładniejsza wyspa Zatoki Sarońskiej z przepięknym malowniczym portem. Port otoczony jest stromymi zboczami na których usytuowane są urokliwe domki
Cała wyspa jest pod ochroną, panuje tu całkowity zakaz ruchu pojazdów mechanicznych. Komunikacja ogranicza się do osiołków i mułów, które dodają Hydrze uroku. Stolica wyspy zachwyca kamiennymi rezydencjami pomiędzy którymi wyrastają wspaniałe żółte, czerwone i pomarańczowe kwiaty opuncji. Przy wejściu do portu stoją armaty, a przystań wypełniają jachty, żaglowce i rybackie łodzie. Znajdziemy tu XIX-wieczne rezydencje dawnych kupców i kapitanów, jak np. rezydencja Koundouriotisa wzniesiona pod koniec XVIII w. z wiernie zrekonstruowanymi ozdobnymi wnętrzami wypełnionymi XIX-wiecznymi meblami. Główna ulica miasteczka - Miaouli pnie się w górę zbocza i po około 2 km doprowadza do męskiego monastyru Profitis Ilias. Nieco dalej, w malowniczym otoczeniu wznosi się żeński klasztor Agia Efpraksia. 
Na południowy-zachód od góry Erotas (najwyżej położonego punktu archipelagu) ścieżka prowadzi do maleńkiej osady Episkopi, otoczonej gajami oliwnymi i winnicami, w której kryją się ruiny domostw z czasów bizantyjskich.

 

Poros i Egina

 

Kierujemy się teraz na wyspy Argolidzkie i Sarońskie. Poros to przede wszystkim białe domy z pomarańczowymi dachami  wieża zegarowa na szczycie wzgórza. Można również dostrzec rozległe gaje cytrynowe. Przeprawa przez cieśninę jest dużą frajdą gdyż odczucie jest takie jakby się płynęło ulicami miasta. Główną atrakcją miasta jest Klasztor Zoodochos Pigi. Z wyspy Paros udamy sie do Eginy gdzie miejscem szczególnie wartym odwiedzenia jest Świątynia Afai znajdująca się w północno-zachodniej części wyspy. Kompleks świątynny umiejscowiony jest na wzgórzu w sosnowym gaju ze wspaniałym widokiem na morze Egejskie.. Jest to jedyna grecka Światynia  która zachowała drugą kondygnację małych kolumn - uchodzi ona za najwspanialszy zabytek antyku jaki można podziwiać w Grecji.

 

 

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Teneryfa (San Miguel) - Garachico - 40 Mm

Garachico - Santa Cruz de La Palma - 55 Mm

Santa Cruz de La Palma - La Gomera - 40 Mm

La Gomera - La Gomera (San Sebastian) - 20 Mm

La Gomera (San Sebastian) - Teneryfa (San Miguel) - 30 Mm

RAZEM - 185 Mm

 

Trasa rejsu Slow life na Kanarach

 

Trasa alternatywna na wypadek dalszego zamknięcia portów Madery dla jachtów z uwagi na COVID-19 wiedzie przez wschodnią część Wysp Kanaryjskich - Fuertaventurę i Lanzarote. 

 

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

WYSPY KANARYJSKIE

 

Tej nazwy nie da się wypowiedzieć, bez lekkiego rozmarzenia. Górzyste wyspy, położone na Oceanie Atlantyckim na zachód od wybrzeży Afryki, stały się mekką turystów z całego świata. Bujna roślinność, zawsze pewna pogoda oraz plaże z widokami jak z pocztówek są spełnieniem marzeń każdego pokolenia. Jako część załogi tego rejsu, poczujesz jakby ten raj czekał tylko na Ciebie. Zejdziesz z utartych szlaków płynąc oceanem, odkrywając magię tego miejsca bez zbędnych tłumów turystów. Piaszczysta plaża i lazurowa woda, będą zwieńczeniem widoku budzącego się do życia słońca, który zobaczysz o wschodzie, z dala od zgiełku wczasowiczów. Rejs rozpoczniemy w marinie San Miguel, niedaleko południowego lotniska na Teneryfie. 

 

Los Gigantes

Pionowe ściany skalne wybijają się wprost z wód Atlantyku, tworząc zapierające dech w piersiach klify o wysokości od 300 do ponad 600 metrów. Nieopodal rozciąga się Park Krajobrazowy Teno, idealne miejsce do odkrywania bogactwa lokalnej flory i fauny oraz odbywania pieszych wędrówek. Ta część wybrzeża Teneryfy uznawana jest za jedną z najbardziej malowniczych, trzeba tutaj być.

 

Garachico

To niewielkie nadmorskie miasteczko, które kiedyś było najprężniej działającym portem wyspy. Obecnie słynie ze swojego czarnego, wulkanicznego wybrzeża, które zostało zaadoptowane na bajeczne baseny, otoczone alejkami i tarasami do opalania.

 

Santa Cruz de la Palma

Oprócz widoków, które zapierają dech w piersiach, la Palma ma też do zaoferowania bogate życie kulturowe i historyczne. Pierwszym miejscem, którego grzech by było nie odwiedzić jest Balcones de la avenida Maritima, znana jako najpiękniejsza starówka Wysp Kanaryjskich. Podczas spaceru wąską uliczką, nad Twoją głową zwisać będą tysiące kolorowych i różnorodnych kwiatów, zasadzonych na kolorowych balkonach. Oprócz ciepłej atmosfery tworzonej wspólnie przez przechodniów i miejscowych zaskoczy Cię też wyjątkowość tego miejsca. W końcu nie codziennie mamy przyjemność potraktować proste białe domki z kolorowymi balkonami jako starówkę. Kiedy już miłośnicy spacerów znajdą swój raj, czas polecić coś miłośnikom architektury. Mało znane Museo Insular de La Palma jest zbudowane z różnych wytworów kultury, od imponujących zbiorów książek po ręcznie tkane obrazy. Wszystko zamknięte w dworku, który stylem architektonicznym idealnie wpisuje się w otaczające je budynki.

 

Puerto de Vueltas, La Gomera

Uroczy porcik na La Gomera z czarnym piaskiem na plażach. Rzucając kotwicę nieopodal tego portu możemy bez trudu udać się na eksplorację miasteczka i pięknej doliny Valle Gran Rey. Ta trasa trekkingowa w dolinie Gran Rey na południowym zachodzie wyspy La Gomera przecina jedną z tradycyjnych dróg, które od wieków łączyły nadmorskie miasta z osadami w centralnych i górskich regionach wyspy. Szlak przez wąwóz zachwyca jednym z najbardziej unikalnych widoków w całym archipelagu, gaj palmowy otoczony polami uprawnymi i czarnymi skałami La Gomery.

 

San Sebastian de la Gomera, La Gomera

La Gomera jest drugą najmniejszą wyspą całego archipelagu, jednak jej rozmiar to jedyny aspekt pod względem którego La Gomera odstaje od pozostałych wysp. Spokojne wioski, z białymi domami i kościołkami, wokół których rozrastają się palmy są położone w wąwozach, powstałych w wyniku erozji gleb. Prawdopodobnie to sprawiło, że wyspa stała się ostatnim przystankiem Krzysztofa Kolumba przed wypłynięciem na Atlantyk. San Sebastian to główne miasto portowe, które w odróżnieniu od innych miast wyspy tworzą setki kolorowych, a nie białych domów. Na większości z nich możemy odnaleźć ciekawe malunki jaszczurek oraz morskich pejzaży.

 

Teneryfa (San Miguel)

Cudowny czas na Atlantyku dobiegł końca. Liczymy jednak, że kiedyś jeszcze uda Ci się tutaj powrócić i że do końca życia zapamiętasz te widoki jakie miałeś okazję podziwiać podczas naszego rejsu. Rejs zakończymy w marinie San Miguel. 

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 360L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Zaokrętowanie odbywa się od godziny 17:00, w dniu 18.01.2020

 

Wyokrętowanie odbywa się do godziny 09:00, w dniu 25.01.2020

 

Koszt kojowego:

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne: Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 100 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Rzym (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Rzym (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Rzym (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Rzym (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Rzym (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Rzym (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Rzym (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Palma de Mallorca - Kraków (16.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Warszawa WMI (16.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Warszawa WAW (16.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Wrocław (16.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Katowice (16.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Gdańsk (16.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Berlin (16.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

30 maja 2015

 

 

Czartery jachtów Włochy Grecja Chorwacja Hiszpania Polska, rejsy morskie. Czarter jachtu Bavaria 46 VAIANA. Rejs morski Bałtyk
Popłyń do Szwecji z Navigarecharter

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT