NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Majówka 2015 w Wenecji. Start z Chorwacji 25.04.2015

Przedstawiamy ciekawą propozycję na spędzenie majówki.

 

Tym razem zachęcamy do rejsu z chorwackiej Puli do Wenecji i z powrotem. Odwiedzić można porty Istrii (przepiękna Pula, Rowinj, Novigrad, Umag), następnie wzdłuż lagunowego północnego wybrzeża Adriatuku pożeglować można do Chioggi (tzw małej Wenecji) jako najdalszego punktu rejsu. W drodze powrotnej wpływamy między weneckie dalby aby z bliska zapoznać się z tym pięknym miastem. Cumy można rzucić na wysepce San Giorgio Maggiore, oddalonej zaledwie kilka minut tramwajem wodnym od placu Św. Marka. W drodze powrotnej proponujemy zawinąc do jednej z wypoczynkowych włoskich miejscowości (np. Porto Lignano). 

 

W planie coś, czego nie zobaczysz w Chorwacji, za cenę czarteru z Chorwacji, na nowym jachcie ze stoczni Bavaria, za niewielką cenę. 

 

Start rejsu w Puli/Chorwacja 25.04.2015

 

JACHT

Jacht Bavaria 37 Cruiser z 2014 roku, 3 kabiny (6+1 osób), 1 WC.

 

Czarter tygodniowy 1130 EUR + 130 EUR pozwolenie (Transit Log, sprzątanie) + 150 EUR (pozwolenie na żeglugę po wodach międzynarodowych) + KAUCJA 1300 EUR

 

Dojazd

Samochód, który na czas rejsu pozostawimy w Marinie.

Odległość z Warszawy 1250km, z Krakowa 1040km, z Wrocławia 1110km. 

 

Plan rejsu 7 dniowego, około 270Mm:

 

 • PULA

 

Pula to jedno z najładniejszych miast turystycznych w Chorwacji. Jej śródziemnomorski klimat jest nadzwyczaj łagodny, a wody Adriatyku wokół półwyspu Istria, na którym leży Pula uznano za najczystsze w regionie Morza Śródziemnego. Pula słynie przede wszystkim z rzymskiej Areny z I wieku, która determinuje charakter miasta. W Amfiteatrze tym przed ponad dwudziestotysięczną widownią walczyli gladiatorzy. Jest to jeden z najlepiej zachowanych amfiteatrów rzymskich. Na pewno zaciekawi was również rzymskie forum, świątynia Augusta z I wieku, ratusz z XIII wieku, zamek z XVI, kaplica Santa Maria Formosa, podwójna brama, brama Herkulesa i Łuk Sergiusza - wszystkie z I wieku.

 

Oprócz zabytków Pula to również miasto tętniące życiem nocnym, gdzie wśród wąskich uliczek znajduje się mnóstwo restauracyjek i knajpek z muzyką na żywo. 

 

 • NOVIGRAD

 

Jest niewielkim ale bardzo urokilwym miasteczkiem położonym na północno-zachodnim wybrzeżu Istrii. Miasto ma ciekawie urozmaiconą linię brzegową, z licznymi plażami żwirowymi i kamienistymi. Novigrad słynie z licznych zabytków, świadczących o jego długiej i burzliwej przeszłości. Warte obejrzenia są: kościół parafialny świętej Pelagii i świętego Maksimiliana, pałac Rigo, mury obronne (zbudowane w XIII wieku), kościół świętej Agaty oraz wiele innych zabytków. Podczas pobytu tam warto skosztować doskonale przyrządzonych krewetek czy smażonych kalmarów. Miasto jest idealne na wypoczynek w ciszy i spokoju, a także wędrówki pośród wąskich uliczek.

 

 • CHIOGGIA

 

To miasto jest zwane Małą Wenecją jest znacznie mniejsze i oczywiście nie robi tak kolosalnego wrażenia jak Wenecja, jednakże ma swoje zalety. Przede wszystkim jest znacznie mniej oblegane przez turystów, a co za tym idzie jest tu spokój, cisza i swobodnie można pozwiedzać miasto. Centrum Chioggi leży na niewielkiej, szczelnie zabudowanej i poprzecinanej kanałami wyspie - Isola Cartieri i zajmuje niewielki obszar ok. 1200x500 m co umożliwia jego zwiedzenie w czasie 2-3 godz. Główną ulicą Chioggi jest Corso del Popolo gdzie skupia się życie handlowe i towarzyskie. Na przeciwległym końcu wyspy wznosi się piękna kampanila - dzwonnica przy katedrze Il Duomo di Chioggia. Opodal, nad Canale Perotolo stoją figury wśród których króluje Matka Boska z Dieciątkiem, a nieco dalej brama Porta Garibaldi, która wskazuje nam wyjazd z miasta. W Chioggio jest duże stare miasto z kawiarniami i restauracjami, można tu spędzić całe popołudnie. 

 

 • WENECJA

 

Kolejnym punktem na  mapie naszej podróży jest perełka Włoch Wenecja miejsce unikatowe, niepowtarzalne i zachwycające. Miasto położone jest na 117 wysepkach, przecina je Wielki Kanał (Canale Grande), obecnie główna arteria komunikacyjna. Do zwiedzenia w Wenecji jest tak wiele miejsc że nie sposób je wszystkie wymienić i chyba każdy musi poznać Wenecję na swój własny sposób. 

 

 • LIGNANO

 

Lignano Sabbiadoro jest bardzo młodym miastem powstało zaledwie 100 lat temu. Nie znajdziemy tu żadnych zabytków, za to odnajdziemy wspaniałą zabawę przez całą dobę.

Znajduje się tu charakterystyczne molo autorstwa architekta - Aldo Bernardis. Wzdłuż plaż wybudowano bulwary spacerowe, które co jakiś czas oddzielone są miejscem na nadmorskie bary. Być może z myślą o bogatych turystach w Lignano powstała marina jachtowa. Jeden z najbardziej prestiżowych i największych tego typu obiektów w Europie, cumuje tutaj 5000 łodzi, jachtów i motorówek. Główna atrakcja tego kurortu to oczywiście szerokie i piaszczyste plaże. Woda ma charakterystyczny dla morza śródziemnego turkusowy kolor. Jeśli pragniemy odmiennych form relaksu i spędzenia czasu Lignano jest idealnym miejscem. Znajduje się tu Aquapark Aquasplash - pierwszy park wodny we Włoszech. Jeden z najchętniej odwiedzanych tego typu obiektów w całym kraju, można w nim spędzić cały dzień.

 

 • ROVINJ

 

Miasto i port leżący na zachodnim wybrzeżu Istrii, na południe od Zatoki Limskiej. W mieście Rovinj widać wyraźny wpływ ar­chi­tek­tu­ry we­nec­kiej. Miasto słynie z przepięknych pej­za­ży - w tym 14 wysp i wy­se­pek oraz je­dy­nej w swoim ro­dza­ju sta­rów­ki jest jednym z najbardziej malowniczych miasteczek w Chorwacji. Nad miastem góruje duży kościół parafialny Św. Eufemii z 18. stulecia - jest symbolem miasta. Spa­cer po wą­skich ulicz­kach Ro­vinj to wę­drów­ka wśród ka­mie­nic o czer­wo­nych da­chach. Obo­wiąz­ko­wy­mi punk­ta­mi wi­zy­ty są ko­ściół św. Eu­fe­mii, pałac miej­ski i klasz­tor fran­cisz­ka­nów.

 

 

Oczywiście pomożemy zarezerwować wszystko od początku do końca, żeby pomóc w realizacji Twoich marzeń! Jeśli potrzebujesz rejsu ze skipperem to także dobrze trafiłeś!

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Teneryfa (San Miguel) - Garachico - 40 Mm

Garachico - Santa Cruz de La Palma - 55 Mm

Santa Cruz de La Palma - La Gomera - 40 Mm

La Gomera - La Gomera (San Sebastian) - 20 Mm

La Gomera (San Sebastian) - Teneryfa (San Miguel) - 30 Mm

RAZEM - 185 Mm

 

Trasa rejsu Slow life na Kanarach

 

Trasa alternatywna na wypadek dalszego zamknięcia portów Madery dla jachtów z uwagi na COVID-19 wiedzie przez wschodnią część Wysp Kanaryjskich - Fuertaventurę i Lanzarote. 

 

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

WYSPY KANARYJSKIE

 

Tej nazwy nie da się wypowiedzieć, bez lekkiego rozmarzenia. Górzyste wyspy, położone na Oceanie Atlantyckim na zachód od wybrzeży Afryki, stały się mekką turystów z całego świata. Bujna roślinność, zawsze pewna pogoda oraz plaże z widokami jak z pocztówek są spełnieniem marzeń każdego pokolenia. Jako część załogi tego rejsu, poczujesz jakby ten raj czekał tylko na Ciebie. Zejdziesz z utartych szlaków płynąc oceanem, odkrywając magię tego miejsca bez zbędnych tłumów turystów. Piaszczysta plaża i lazurowa woda, będą zwieńczeniem widoku budzącego się do życia słońca, który zobaczysz o wschodzie, z dala od zgiełku wczasowiczów. Rejs rozpoczniemy w marinie San Miguel, niedaleko południowego lotniska na Teneryfie. 

 

Los Gigantes

Pionowe ściany skalne wybijają się wprost z wód Atlantyku, tworząc zapierające dech w piersiach klify o wysokości od 300 do ponad 600 metrów. Nieopodal rozciąga się Park Krajobrazowy Teno, idealne miejsce do odkrywania bogactwa lokalnej flory i fauny oraz odbywania pieszych wędrówek. Ta część wybrzeża Teneryfy uznawana jest za jedną z najbardziej malowniczych, trzeba tutaj być.

 

Garachico

To niewielkie nadmorskie miasteczko, które kiedyś było najprężniej działającym portem wyspy. Obecnie słynie ze swojego czarnego, wulkanicznego wybrzeża, które zostało zaadoptowane na bajeczne baseny, otoczone alejkami i tarasami do opalania.

 

Santa Cruz de la Palma

Oprócz widoków, które zapierają dech w piersiach, la Palma ma też do zaoferowania bogate życie kulturowe i historyczne. Pierwszym miejscem, którego grzech by było nie odwiedzić jest Balcones de la avenida Maritima, znana jako najpiękniejsza starówka Wysp Kanaryjskich. Podczas spaceru wąską uliczką, nad Twoją głową zwisać będą tysiące kolorowych i różnorodnych kwiatów, zasadzonych na kolorowych balkonach. Oprócz ciepłej atmosfery tworzonej wspólnie przez przechodniów i miejscowych zaskoczy Cię też wyjątkowość tego miejsca. W końcu nie codziennie mamy przyjemność potraktować proste białe domki z kolorowymi balkonami jako starówkę. Kiedy już miłośnicy spacerów znajdą swój raj, czas polecić coś miłośnikom architektury. Mało znane Museo Insular de La Palma jest zbudowane z różnych wytworów kultury, od imponujących zbiorów książek po ręcznie tkane obrazy. Wszystko zamknięte w dworku, który stylem architektonicznym idealnie wpisuje się w otaczające je budynki.

 

Puerto de Vueltas, La Gomera

Uroczy porcik na La Gomera z czarnym piaskiem na plażach. Rzucając kotwicę nieopodal tego portu możemy bez trudu udać się na eksplorację miasteczka i pięknej doliny Valle Gran Rey. Ta trasa trekkingowa w dolinie Gran Rey na południowym zachodzie wyspy La Gomera przecina jedną z tradycyjnych dróg, które od wieków łączyły nadmorskie miasta z osadami w centralnych i górskich regionach wyspy. Szlak przez wąwóz zachwyca jednym z najbardziej unikalnych widoków w całym archipelagu, gaj palmowy otoczony polami uprawnymi i czarnymi skałami La Gomery.

 

San Sebastian de la Gomera, La Gomera

La Gomera jest drugą najmniejszą wyspą całego archipelagu, jednak jej rozmiar to jedyny aspekt pod względem którego La Gomera odstaje od pozostałych wysp. Spokojne wioski, z białymi domami i kościołkami, wokół których rozrastają się palmy są położone w wąwozach, powstałych w wyniku erozji gleb. Prawdopodobnie to sprawiło, że wyspa stała się ostatnim przystankiem Krzysztofa Kolumba przed wypłynięciem na Atlantyk. San Sebastian to główne miasto portowe, które w odróżnieniu od innych miast wyspy tworzą setki kolorowych, a nie białych domów. Na większości z nich możemy odnaleźć ciekawe malunki jaszczurek oraz morskich pejzaży.

 

Teneryfa (San Miguel)

Cudowny czas na Atlantyku dobiegł końca. Liczymy jednak, że kiedyś jeszcze uda Ci się tutaj powrócić i że do końca życia zapamiętasz te widoki jakie miałeś okazję podziwiać podczas naszego rejsu. Rejs zakończymy w marinie San Miguel. 

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 560L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Zaokrętowanie odbywa się od godziny 17:00, w dniu 18.01.2020

 

Wyokrętowanie odbywa się do godziny 09:00, w dniu 25.01.2020

 

Koszt kojowego:  1600 PLN, miejsce w mesie 1400 PLN 

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne: Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 100 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Rzym (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Rzym (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Rzym (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Rzym (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Rzym (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Rzym (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Rzym (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Palma de Mallorca - Kraków (16.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Warszawa WMI (16.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Warszawa WAW (16.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Wrocław (16.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Katowice (16.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Gdańsk (16.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Berlin (16.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejs morski organizowany przez Navigarecharter sp. z o.o.

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

24 stycznia 2015

 

 

Czartery jachtów
Adriatyckie podróże jachtem morskim

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT

ZAPISZ SIĘ