NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Bałtycki rejs-czerwcowy na Bavarii 36 z Mariny Gdynia. Start 30.05 - 7 dni.

Tym razem zapraszamy na nasz piękny Bałtyk na rejs w długi weekend czerwcowy. Proponujemy żebyś pożeglował z Gdynii i zwiedził kawałek Bałtyku na bardzo fajnym i nowym jachcie (rok 2013, 6+2), których na szczęście coraz więcej na polskim wybrzeżu. 

To bardzo przyjemny w prowadzeniu jacht, na którym spędzisz niezapomniany czas odwiedzając zakątki Bałtyku, których nie zobaczysz wylegując się na zatłoczonej plaży. Możesz pożeglować na zachód zwiedzając polskie porty, zobaczyć kawałek Szwecji lub też zjeść świńskie wędzone uszy w Kłajpedzie na Litwie, udając się później do łotewskiej Liepaji. 

 

W porozumieniu z firmą czarterową znaleźliśmy dla Was jednostkę, która z pewnością spełni Wasze oczekiwania. 

 

JACHT BAVARIA 36 z 2013 roku za cenę 5250 PLN

Sprzątanie końcowe 250 PLN

Kaucja 5000PLN lub ubezpieczenie kaucji 135 EUR + 1000 PLN zredukowanej kaucji zwrotnej. 

 

 

SPECYFIKACJA

Długość całkowita - 11,30 m
Długość linii wodnej (KLW) - 9,90 m
Szerokość - 3,67 m
Zanurzenie - 1,95 m
Wyporność - 7000 kg
Masa balastu - 2080 kg
Powierzchnia ożaglowania - 69 m2
Wysokość masztu - 16,95
Moc silnika - 18 KM
Zbiornik paliwa (diesel) - 150 L
Zbiornik wody - 210 L
Wysokość pod pokładem - 1,90 m
Ilość kabin - 3
Ilość koi - 8
Rok produkcji -

2013

 

Początek rejsu w Marinie Gdynia, skąd rozpoczyna się duża część rejsów których zamiarem jest eksploracja bałtyckiego wybrzeża i nadbałtyckich krajów. Tutaj w towarzystwie wielkich polskich żaglowców możesz rozpocząć swój czerwcowy urlop, jeśli tylko tego zapragniesz. 

 

Flota na Bałtyku się zmienia, zmienia na lepsze, mamy dostępne coraz nowsze i lepsze jednostki, które zapewnią nam komfort i szybkośc żeglugi. 

 

Jedna z propozycji na udany rejs bałtycki:

 

Z Gdyni szybki przelot po Zatoce Gdańskiej na półwysep Helski, ostatni przystanek po polskiej stronie Bałtyku. Jeśli kiedyś próbowałeś dostać się do Helu droga lądową doskonale wiesz że jachtem dopłyniesz tutaj znacznie szybciej. Do tego morska fala znacznie lepiej wpłynie na Twoje samopoczucie od wdychania spalin samochodu stojącego w korku tuż przed Tobą. Podobno to tutaj jest początek Polski, jeśli jeszcze tu nie byłeś przekonaj się sam i podczas którkiego postoju w porcie wejdź na latarnię morską i zobacz sam. 

 

"Dalej w morze wyruszamy...". Po opłynięciu półwyspu kurs na północ w kierunku Gotlandii, największej szwedzkiej wyspy. Niegdyś ta wyspa przejęta przez Duńczyków, w tych czasach stanowiła niezwykle ważny ośrodek bałtyckiego piractwa. Dopiero Zakon krzyżacki przepędził piratów z tej wyspy. Od 470 lat wyspa jest pod szwedzkim władaniem, stolicą wyspy jest miasto Visby, bardzo malownicze z dostępnym w praktycznie każdych warunkach portem jachtowym. Miasto urzeka wszechobecnym średniowieczem, wysokie mury obronne, bramy, baszty, katedry. Dzięki otoczeniu wychodząc z jachtu przeniesiemy się natychmiast w czasy zbroi i miecza, pośród zabytków i sredniowiecznych uliczek będziemy mogli odpocząć po trudach żeglugi, napić się piwa.

 

Kolejny przystanek zaplanowałem na pobliskiej, również szwedzkiej wyspie - Olandii.  Legenda mówi, ze ta wyspa jest pozostałością po wielkim motylu, który zakończył swój lot w morzu po tym jak odpadły mu skrzydła. Płynąc na południe cieśniną Kalmar, dotrzesz do portu Borgholm, leżącego po zachodniej stronie tej malowniczej wyspy. W tym mieście można zobaczyć ruiny XII wiecznego zamku, wzniesionego w celu kontroli ruchu statków w Kalmarsund. 

 

Dalej na południe, po przepłynięciu pod najdłuższym mostem Szwecji (ponad 6000m) łączącym Olandię ze stałym lądem, dotrzemy do miejscowości Kalmar, jednego z większych i najstarszych miast tego regionu Szwecji. Wartymi zobaczenia są miejska katedra oraz zamek, zdobyty w XVI wieku przez polskiego Króla Zygmunta III Waza. 

 

Czas wracać do Polski, czas przepłynąć kilkadziesiat mil udając się w kierunku Władysławowa, gdzie z pewnością zjesz zmaczną świeżą rybkę jeśli wcześniej wędka na jachcie ani raz nie pochyliła się ku tafli wody. Zatrzymasz się w porcie rybackim, bo nie znajdziesz tutaj mariny jachtowej. Polecam wieżę widokową w Domu Rybaka, z której zobaczysz przepiękną panoramę na cały półwysep Hel. 

 

Zakończysz rejs w Marinie w której go rozpocząłeś, przechadzając się po Skwerze Kościuszki, patrząc z tęsknotą w morze i planując kolejną wyprawę. 

 

Rejs obliczyłem na 450Mm - kawał dobrego żeglarstwa!

 

Oczywiście pomożemy zarezerwować wszystko od początku do końca, żeby pomóc w realizacji Twoich marzeń! Jeśli potrzebujesz rejsu ze skipperem to także dobrze trafiłeś, nasz skipper z wielką z chęcią poprowadzi Twoją bałtycką wyprawę. 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Teneryfa (San Miguel) - Garachico - 40 Mm

Garachico - Santa Cruz de La Palma - 55 Mm

Santa Cruz de La Palma - La Gomera - 40 Mm

La Gomera - La Gomera (San Sebastian) - 20 Mm

La Gomera (San Sebastian) - Teneryfa (San Miguel) - 30 Mm

RAZEM - 185 Mm

 

Trasa rejsu Slow life na Kanarach

 

Trasa alternatywna na wypadek dalszego zamknięcia portów Madery dla jachtów z uwagi na COVID-19 wiedzie przez wschodnią część Wysp Kanaryjskich - Fuertaventurę i Lanzarote. 

 

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

WYSPY KANARYJSKIE

 

Tej nazwy nie da się wypowiedzieć, bez lekkiego rozmarzenia. Górzyste wyspy, położone na Oceanie Atlantyckim na zachód od wybrzeży Afryki, stały się mekką turystów z całego świata. Bujna roślinność, zawsze pewna pogoda oraz plaże z widokami jak z pocztówek są spełnieniem marzeń każdego pokolenia. Jako część załogi tego rejsu, poczujesz jakby ten raj czekał tylko na Ciebie. Zejdziesz z utartych szlaków płynąc oceanem, odkrywając magię tego miejsca bez zbędnych tłumów turystów. Piaszczysta plaża i lazurowa woda, będą zwieńczeniem widoku budzącego się do życia słońca, który zobaczysz o wschodzie, z dala od zgiełku wczasowiczów. Rejs rozpoczniemy w marinie San Miguel, niedaleko południowego lotniska na Teneryfie. 

 

Los Gigantes

Pionowe ściany skalne wybijają się wprost z wód Atlantyku, tworząc zapierające dech w piersiach klify o wysokości od 300 do ponad 600 metrów. Nieopodal rozciąga się Park Krajobrazowy Teno, idealne miejsce do odkrywania bogactwa lokalnej flory i fauny oraz odbywania pieszych wędrówek. Ta część wybrzeża Teneryfy uznawana jest za jedną z najbardziej malowniczych, trzeba tutaj być.

 

Garachico

To niewielkie nadmorskie miasteczko, które kiedyś było najprężniej działającym portem wyspy. Obecnie słynie ze swojego czarnego, wulkanicznego wybrzeża, które zostało zaadoptowane na bajeczne baseny, otoczone alejkami i tarasami do opalania.

 

Santa Cruz de la Palma

Oprócz widoków, które zapierają dech w piersiach, la Palma ma też do zaoferowania bogate życie kulturowe i historyczne. Pierwszym miejscem, którego grzech by było nie odwiedzić jest Balcones de la avenida Maritima, znana jako najpiękniejsza starówka Wysp Kanaryjskich. Podczas spaceru wąską uliczką, nad Twoją głową zwisać będą tysiące kolorowych i różnorodnych kwiatów, zasadzonych na kolorowych balkonach. Oprócz ciepłej atmosfery tworzonej wspólnie przez przechodniów i miejscowych zaskoczy Cię też wyjątkowość tego miejsca. W końcu nie codziennie mamy przyjemność potraktować proste białe domki z kolorowymi balkonami jako starówkę. Kiedy już miłośnicy spacerów znajdą swój raj, czas polecić coś miłośnikom architektury. Mało znane Museo Insular de La Palma jest zbudowane z różnych wytworów kultury, od imponujących zbiorów książek po ręcznie tkane obrazy. Wszystko zamknięte w dworku, który stylem architektonicznym idealnie wpisuje się w otaczające je budynki.

 

Puerto de Vueltas, La Gomera

Uroczy porcik na La Gomera z czarnym piaskiem na plażach. Rzucając kotwicę nieopodal tego portu możemy bez trudu udać się na eksplorację miasteczka i pięknej doliny Valle Gran Rey. Ta trasa trekkingowa w dolinie Gran Rey na południowym zachodzie wyspy La Gomera przecina jedną z tradycyjnych dróg, które od wieków łączyły nadmorskie miasta z osadami w centralnych i górskich regionach wyspy. Szlak przez wąwóz zachwyca jednym z najbardziej unikalnych widoków w całym archipelagu, gaj palmowy otoczony polami uprawnymi i czarnymi skałami La Gomery.

 

San Sebastian de la Gomera, La Gomera

La Gomera jest drugą najmniejszą wyspą całego archipelagu, jednak jej rozmiar to jedyny aspekt pod względem którego La Gomera odstaje od pozostałych wysp. Spokojne wioski, z białymi domami i kościołkami, wokół których rozrastają się palmy są położone w wąwozach, powstałych w wyniku erozji gleb. Prawdopodobnie to sprawiło, że wyspa stała się ostatnim przystankiem Krzysztofa Kolumba przed wypłynięciem na Atlantyk. San Sebastian to główne miasto portowe, które w odróżnieniu od innych miast wyspy tworzą setki kolorowych, a nie białych domów. Na większości z nich możemy odnaleźć ciekawe malunki jaszczurek oraz morskich pejzaży.

 

Teneryfa (San Miguel)

Cudowny czas na Atlantyku dobiegł końca. Liczymy jednak, że kiedyś jeszcze uda Ci się tutaj powrócić i że do końca życia zapamiętasz te widoki jakie miałeś okazję podziwiać podczas naszego rejsu. Rejs zakończymy w marinie San Miguel. 

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 560L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Zaokrętowanie odbywa się od godziny 17:00, w dniu 18.01.2020

 

Wyokrętowanie odbywa się do godziny 09:00, w dniu 25.01.2020

 

Koszt kojowego:  1600 PLN, miejsce w mesie 1400 PLN 

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne: Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 100 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Rzym (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Rzym (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Rzym (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Rzym (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Rzym (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Rzym (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Rzym (05.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Palma de Mallorca - Kraków (16.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Warszawa WMI (16.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Warszawa WAW (16.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Wrocław (16.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Katowice (16.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Gdańsk (16.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Palma de Mallorca - Berlin (16.09.2020 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Formularz zgłoszeniowy na rejs morski organizowany przez Navigarecharter sp. z o.o.

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

14 lutego 2015

 

 

Czartery jachtów
Morskie widoki

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

OPIS REJSU

TRASA REJSU

JACHT

TERMIN I CENA

TRANSPORT

ZAPISZ SIĘ