ZAPISZ SIĘ

TRANSPORT

TERMIN I CENA

JACHT

TRASA REJSU

OPIS REJSU

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

Jacht Beneteau 50
Czartery jachtów

 

 

31 grudnia 2020

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Sztokholm (27.08.2022 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WMI - Sztokholm (26.08.2022 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Sztokholm (27.08.2022 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Wrocław - Sztokholm (26.08.2022 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Gdańsk - Sztokholm (27.08.2022 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Sztokholm (27.08.2022 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Transport po kraju z miejsca wyokrętowania do domu pociągiem, autobusem, samolotem, jak kto woli :-)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Zaokrętowanie odbywa się w godzinach 15:00 - 18:00, w dniu 27.08.2022 w jednej z marin w Sztokholmie. Celujemy zawsze z postojem jachtu w Wasahamnen (marina w centrum Sztokholmu), lecz z uwagi na tłok w marinach w sezonie letnim i brak możliwości rezerwacji miejsca w marinie, miejsce wyokrętowania może ulec zmianie.

 

Wyokrętowanie odbywa się w godzinach 07:00 - 10:00, w dniu 03.09.2022 w marinie Gdynia

 

Koszt kojowego: 1600 PLN (koja w mesie 1400PLN)

 

Cena rejsu obejmuje:

    1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
    2. koszty organizacji rejsu
    3. koszty pobytu na jachcie
    4. opiekę doświadczonego kapitana
    5. szkolenie żeglarskie dla chętnych

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 450 PLN/osobę (równowartość w koronach szwedzkich) (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi.

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów.

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 560L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

           

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Sztokholm - Visby - 120 Mm

Visby - Karlskrona - 150 Mm

Karlskrona - Hel - 150 Mm

Hel - Gdynia - 10 Mm

RAZEM - 430 Mm

 

Trasa rejsu Sztokholm - Visby - Karlskrona - Gdynia

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

SZTOKHOLM

 

Sztokholm, jak na jedną z większych stolic europejskich przystało, oferuje szeroką gamę zabytków i sposobów na spędzenie wolnego czasu. Niestety nie da się zwiedzić całego miasta w jeden dzień, zaproponuję więc jedynie kilka miejsc wartych odwiedzenia, a wybór pozostawię w Waszych rękach. Wszyscy chyba pamiętamy kultowy musical „Mamma Mia”  z niezapomnianymi do dziś przebojami Abby. Ten  słynny na całym świecie zespół pochodził właśnie ze Szwecji. W Sztokholmie powstało poświęcone grupie muzeum, gdzie możemy prześledzić ścieżkę jej kariery, odbyć wirtualną podróż po najczęściej odwiedzanych przez zespół miejscach i odkryć ilu ludzi, tak naprawdę stało za ich sukcesem. Wśród eksponatów znajdziemy również oryginalne stroje sceniczne  zespołu, tak przez wszystkich uwielbiane.  Miłośnicy klasyki mogą odwiedzić Drottningholm - rezydencję króla i królowej. Mimo  że w jednym skrzydle wciąż zamieszkuje rodzina królewska, pałac w większości udostępniony jest turystom. Budowla została wzniesiona w stylu renesansowym. Otoczona jest imponującym barokowym ogrodem, który przywodzi na myśl ogrody Wersalu. Będąc w Sztokholmie  nie możemy zapomnieć o Starym Mieście. Jego wysokie kolorowe kamienice i wąskie uliczki to idealna sceneria do spróbowania lokalnych przysmaków w którejś z tamtejszych restauracji. Jako żeglarzom nie wypada nam wręcz pominąć ważnego punktu o tematyce marynistycznej – Muzeum VASA. Jest to  istna perełka w kategorii odkryć morskich i zarazem jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Szwecji.. Muzeum prezentuje jedyny na świecie zachowany w oryginale XVII-wieczny okręt. W tamtych czasach okręty były prawdziwymi pływającymi pałacami, dlatego podczas zwiedzania będziemy mieli okazję podziwiać bogate zdobienia i setki kunsztownych rzeżb, jak również całe wyposażenie statku, w tym oryginalne rzeczy osobiste załogi oraz najstarszy zachowany komplet żagli na świecie.

 

VISBY

Miasteczko to, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, będzie spełnieniem marzeń każdego turysty. Już od strony morza powita nas widok jego średniowiecznej architektury, z 3,5 km murem obronnym okalającym szeregi jednopoziomowych domków z czerwoną dachówką. Największe miasto szwedzkiej wyspy Gotlandia, będące jednocześnie jej stolicą, pokryte jest  siecią wąskich uliczek,  przy których odnajdziemy urocze kawiarenki, sklepiki z pamiątkami, czy porośnięte krzewami róż zaułki pomiędzy domkami.  Oprócz urokliwych spacerów, na uwagę zasługuje tutaj Gotlandzkie Muzeum Historyczne. Oferuje ono możliwość poznania historii człowieka na przestrzeni wieków - od epoki kamienia łupanego poprzez czasy podróży Wikingów, aż do dnia dzisiejszego.

 

KARLSKRONA

Jeśli będzie jeszcze czas na kolejne miasteczko wpadniemy na chwilę do Kalskrony, miasta założonego w 1680 r., kiedy Karol XI postanowił zbudować tutaj nową szwedzką bazę morską. Ponad 340 lat później pozostałości bazy morskiej oraz dobrze zachowana architektura i plan miasta zrobiły wrażenie na UNESCO, dzięki czemu nadano miastu status światowego dziedzictwa w 1998 roku. Gdziekolwiek się udasz, możesz zobaczyć tego dowody; wspaniałe kościoły, wielkie place, defilady i fortyfikacje, które przyciągają gości z całego świata. A wszystko to na kilku wyspach, pośrodku archipelagu. Archipelag, który UNESCO uznało za jeden z siedmiu rezerwatów biosfery w Szwecji. Nigdzie indziej na świecie nie można żeglować po Rezerwacie Biosfery UNESCO, podziwiając niesamowite fortyfikacje i budynki miasta światowego dziedzictwa.

 

HEL

W drodze do Gdyni odwiedzimy Hel, naszą bałtycką perełkę. Za każdym razem, gdy wspominam moim zagranicznym przyjaciołom, że powinni odwiedzić Hel, patrzą się na mnie dziwnie. Ale pomimo zabawnej nazwy to naprawdę jedno z obowiązkowych miejsc w Polsce, jeśli szukasz nadmorskiego wypoczynku.

Szerokie i piaszczyste plaże, ładne miasto, piękny las, wyjątkowa lokalizacja, chłodna atmosfera i kilka ciekawych historycznych pamiątek – jest bardzo dużo mocnych powodów, aby wybrać się na Hel. Odkąd pamiętam to moje ulubione miejsce na polskim wybrzeżu Bałtyku i za każdym razem, gdy odwiedzam Hel jestem bardziej niż szczęśliwy. To miejsce nigdy nie zawodzi.

 

GDYNIA

rejs zakończymy w marinie Gdynia snując morskie opowieści i planując kolejny morski rejs. 

 

 

SZTOKHOLM - VISBY - KARLSKRONA - GDYNIA

27.08-03.09.2022 (7 dni)

 

Rejs rozpoczniemy w Sztokholmie, w jednej z tamtejszych marin. Po przylocie czas na krótkie zwiedzanie, zaprowiantowanie jachtu i w morze, w tym rejsie czeka nas sporo żeglowania, nie mamy czasu do stracenia. Wyjście ze Sztokholmu przez szkiery wymagać będzie od nas wiedzy nawigacyjnej i skupienia aby nie popełnić żadnego błędu. Za sprawą działalności lodowca wybrzeże Szwecji wyróżnia się wyjątkowym krajobrazem, dla którego charakterystyczne są szkiery. Nazwa pochodzi z języka staronordyjskiego, od słowa sker, które oznacza skałę w morzu. Poznajcie bliżej te ciekawe formacje morsko-skalne!

 

Popłyniemy w kierunku Gotlandii aby zawitać tam do znanej i lubianej stolicy wyspy - miejscowości VISBY. będziemy mieli czas tutaj odetchnąć nieco po tym morskim "przelocie" ze Sztokholmu. Podczas postoju w porcie zwiedzimy dogłębnie tę średniowieczną perełkę. O dawnym dobrobycie miasta świadczą, chociażby wspaniałe pozostałości architektoniczne, np. kościoły, ale przede wszystkim średniowieczne mury, których nie powstydziłaby się Malta czy Segovia. 

 

Po wizycie na Gotlandii udamy się na południowy wschód aby zwiedzić kolejne piękne szwedzkie miasteczko portowe - Karlskronę. Ładna starówka, położona na półwyspie niedaleko mariny oraz muzeum marynistyczne umożliwią nam spędzenie ciekawych chwil w tym mieście. 

 

Kiedy już nasycimy się szwedzkimi klimatami pożeglujemy w kierunku polskiego wybrzeża...na rybkę, na Hel i z powrotem do Gdyni gdzie oddamy nasz jacht kolejnej załodze. 

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: JSM Karolina Bartocha

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

SZTOKHOLM-VISBY-KARLSKRONA-GDYNIA

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl