ZAPISZ SIĘ

TRANSPORT

TERMIN I CENA

JACHT

TRASA REJSU

OPIS REJSU

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

Adriatyckie podróże jachtem morskim
Czartery jachtów

 

 

11 listopada 2019

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

 

Przykłady lotów na rejs:

Kraków - Katania (04.07.2020 loty bezpośrednie WizzAir) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Kraków - Katania (03.07.2020 loty bezpośrednie Ryanair) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Warszawa WAW - Katania (04.07.2020 loty bezpośrednie WizzAir) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Katowice - Katania (05.07.2020 loty bezpośrednie Ryanair) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Berlin - Katania (05.07.2020 loty bezpośrednie Ryanair, ,EasyJet) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Przykłady lotów powrotnych:

Malta - Kraków (11.07.2020 loty bezpośrednie Ryanair) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malta - Warszawa WAW (11.07.2020 loty bezpośrednie WizzAir) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malta - Katowice (11.07.2020 loty bezpośrednie WizzAir) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malta - Wrocław (12.07.2020 loty bezpośrednie Ryanair) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malta - Gdańsk (12.07.2020 loty bezpośrednie Ryanair) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Malta - Berlin (12.07.2020 loty bezpośrednie Ryanair, Air Malta) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

Lotniska w Berlinie są świetnie skomunikowane z wieloma miastami w Polsce, za pomocą różnych linii autobusowych (FlixBus, Berlin Express, itp.)

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

 

Zaokrętowanie odbywa się od godziny 17:00, w dniu 18.01.2020

 

Wyokrętowanie odbywa się w stolicy Malty - Valetta do godziny 09:00, w dniu 25.01.2020

 

Koszt kojowego: 1200 PLN, miejsce w mesie 1000 PLN 

 

Cena rejsu obejmuje:

  1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
  2. koszty organizacji rejsu
  3. koszty pobytu na jachcie
  4. opiekę doświadczonego kapitana
  5. szkolenie żeglarskie dla chętnych
  6. podstawowe ubezpieczenie turystyczne: Koszty Leczenia wraz z Assistance - 10.000 EUR (Koszty ratownictwa 5.000 EUR - podlimit do sumy KL), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - 2.000 EUR, Bagaż podróżny - 200 EUR

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 100 EUR/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 560L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel, Ponton, Silnik zaburtowy

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

 

 

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Katania - Syrakuzy - 30 Mm

Syrakuzy - Marina di Ragusa - 60 Mm

Marina di Ragusa - Gozo - 50 Mm

Gozo, Malta dookoła - 35 Mm

RAZEM - 175 Mm

 

Trasa rejsu Katania - Gozo - Malta

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

Katania (w cieniu Etny)Etna jest wszechobecna i w znacznym stopniu ukształtowała zarówno historię, jak i faktyczne istnienie Katanii. Wielokrotnie wybuchy wulkanów zniszczyły miasto, z czego najbardziej niszczycielskie wydarzyło się w XVII wieku. W 1669 roku Katania została pokryta lawą, a następnie, zaledwie 24 lata później, w 1693 r. Trzęsienie ziemi wstrząsnęło miastem do jego fundamentów. Reakcja na tę ostatnią katastrofę była niesamowita: cała stara część miasta została przebudowana w stylu barokowym, z dużymi, szeroko otwartymi placami i alejami. Najbardziej niezwykłym aspektem był jednak zastosowany materiał budowlany: lawa! Catania jest zasadniczo "szarym" miastem i wyjątkowym na świecie.

 

Syrakuzy

Syrakuzy to urocze miasto, "największe i najpiękniejsze greckie miasto", jak je nazwał Cicerone, zostało założone przez osadników z Koryntu w 734 rpne Wspaniałe stare miasto w Ortigii i na kontynencie Syrakuzy wciąż dają świadectwo kulturze i sztuce, które rozkwitły w tym mieście przez lata. Zakochasz się w tym miejscu.

Cywilizacja grecka słynęła ze swoich cudownych świątyń i zbudowano tutaj najstarszą świątynię na Sycylii: świątynię Apolla. W niewielkiej odległości znajduje się Świątynia Jońska (lub Artemision), odkryta na nowo w piwnicy pałacu Senatu, który wciąż pokazuje swoją oryginalną strukturę. Jest też kilka pozostałości świątyni Zeusa Olimpijskiego; dominował w Grand Harbour z widokiem na Ortygię, Plemmirio i Saline. Największą jednak spuścizną greckiego dziedzictwa kulturowego jest grecki teatr.

 

Marina di Ragusa

Niebiańskie plaże południowej Sycylii znajdziemy właśnie tutaj i w okolicy Pozzollo położonego po drodze z Syrakuz. W trakcie dnia możemy się wybrać na wycieczkę do położonego około 20km wgłąb lądu miasteczka Ragusa. To jedno z najpiękniejszych miast Sycylii z przepięknym widokiem na stare miasto często umieszczanym na widokówkach z tego rejonu będzie naszym kolejnym przystankiem na żeglarskiej mapie naszego rejsu. 

Ibla stara część miasta zbudowana jest na wzgórzu, wędrówka po mieście dostarcza niesamowitych widoków i …. zadyszki po wspięciu się na niezliczone schody przecinające miasto na kolejne warstwy. W roku 1693 południowo – wschodnią Sycylię nawiedziło silne trzęsienie ziemi, w wyniku którego Ragusa została podzielona na dwie części: stare miasto, czyli zrujnowaną Ragusę Iblę i nowe miasto, zbudowane obok, tzw. Ragusę górną. Stare miasto odbudowano w stylu barokowym, zachowując część krętych, wąskich uliczek, natomiast nowe miasto ukształtowano również w stylu barokowym, ale stosując układ jednej, głównej ulicy Corso Italia oraz regularnej siatki mniejszych uliczek. Tam też w XVIII wieku powstała katedra San Giovanni Battista. Zabytkowe centrum Ragusy zostało wpisane na listę UNESCO.

Wędrując wąskimi uliczkami mijamy liczne kościoły, katedry, place i parki z imponującymi palmami podczas tych spacerów warto skosztować lokalnego przysmaku Scacce Ragusane - jest to wypiek z cienkiego ciasta podobnego do pizzy z różnymi kompozycjami dodatków, które składa się kilkukrotnie i piecze w piecu opalanym drewnem.

 

Gozo

słynie z widoczności podwodnej, ciepłego morza i zachwycającej scenerii podwodnej. Gozo jest jednym z najlepszych miejsc nurkowych w basenie Morza Śródziemnego. Istnieją miejsca do nurkowania odpowiednie dla wszystkich poziomów doświadczenia, od początkujących do praktykujących nurków szukających nowych wyzwań. Podwodny krajobraz tutaj jest spektakularny, widoczność doskonała. Zatopione jaskinie, kominy, łuki i tunele wraz z zapierającymi dech w piersiach zrzutami i kwitnącym życiem morskim.

Jeżeli nurkowanie nie jest Twoim żywiołem możesz wybrać się na rowerową lub samochodową wycieczką po wyspie. To co zrobisz zależy wyłącznie od Ciebie! W drodze na Maltę odwiedzimy słynną Blue Lagoon na wyspie Comino. 

 

Malta

Na Malcie odkryjesz 7000 lat historii, a jednocześnie żyjesz z pasją w teraźniejszości. Spędzisz tysiąclecia dzięki niesamowitej gamie rzeczy do odkrycia. Gdziekolwiek się wybierasz, krajobrazy i architektura Wysp stanowią spektakularne tło. Kolory są uderzające, miodowo-kolorowy kamień na tle najgłębszego błękitu śródziemnomorskiego. Wyspy Maltańskie zostały opisane jako jedno wielkie muzeum pod gołym niebem. To, co czyni je wyjątkowymi, to fakt, że dziś znajdziesz tam tak wiele z ich przeszłości. Zanurz się w tajemniczą prehistorię Wysp, powróć śladami św. Pawła lub zobacz, gdzie Rycerze św. Jana bronili chrześcijaństwa.

 

 

REJS 23 KATANIA - SYRAKUZY - MARINA DI RAGUSA - GOZO - MALTA 05.07-11.07.2020 (6 dni)

 

Z SYCYLII POPŁYNIEMY NA POŁUDNIE, W KIERUNKU GOZO I MALTY NIECO SIĘ WYGRZAĆ I OPALIĆ :-) 

 

REJS ODWOŁANY Z UWAGI NA OGRANICZENIA ZWIĄZANE Z WYSTĘPOWANIEM COVID-19

 

Ciągle zabiegany, nie masz czasu na nic? Może jednak znajdziesz chwilę by wybrać się z nami na południe zobaczyć kawałek wschodniej i południowej Sycylii, ocenić jak żyją tam ludzie, poznać smaki kuchni śródziemnomorskiej? Odwiedzimy Archimedesa w Syrakuzach, a także Marinę di Ragusa na południu aby poznać tamtejszy klimat i zwyczaje. Chwyć w ręce koło sterowe i pod okiem doświadczonego kapitana popłyń z nami z Sycylii na Gozo, Comino i Maltę - trzy perełki posadowione na południe od Sycylii. Wybierz się na nurkowanie, zobacz podwodny świat, zatopione u Maltańskich wybrzeży wraki, które pełnią rolę atrakcji dla nurków z całego świata. Jeśli nie jesteś doświadczonym nurkiem wystarczy że wsadzisz głowę pod wodę by ujrzeć bajkowy podwodny świat. Nie czekaj w życiu na ten moment, rób to o czym marzysz już teraz, zaraz! 

Ten krótki rejs to wymarzony początek wakacji!

 

Tak niewiele potrzeba aby oderwać się od rzeczywistości i odpocząć. Wsiądź z nami na jacht i żyj jak lubisz!

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: 

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

REJS 23 KATANIA-SYRAKUZY-GOZO-MALTA

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl