ZAPISZ SIĘ

TRANSPORT

TERMIN I CENA

JACHT

TRASA REJSU

OPIS REJSU

POWRÓT DO REJSY MORSKIE

Jacht Beneteau 50
Czartery jachtów

 

 

31 grudnia 2020

Zapisując się na rejs wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę NAVIGARECHARTER SP. Z O.O. z siedzibą Brzyczyna 102, 32-031 Mogilany, danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu, w celu sporządzenia i zawarcia umowy uczestnictwa w rejsie morskim oraz w celu organizacji i realizacji rejsu.

 

Formularz zgłoszeniowy na rejsy organizowane przez NavigareCharter. Jeżeli chcesz wziąć udział, wypełnij wszystkie wymagane pola. 

 

Transport po kraju do miejsca zaokrętowania pociągiem, autobusem, samolotem, jak kto woli :-)

 

 

Przykłady lotów powrotnych:

Sztokholm - Kraków (27.08.2022 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Sztokholm - Warszawa WMI (27.08.2022 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Sztokholm - Warszawa WAW (27.08.2022 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Sztokholm - Wrocław (27.08.2022 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Sztokholm - Gdańsk (27.08.2022 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

Sztokholm - Berlin (27.08.2022 loty bezpośrednie) >>> KLIKNIJ I SPRAWDŹ LOTY

 

POMAGAMY W ZNALEZIENIU DOGODNYCH I TANICH POŁĄCZEŃ LOTNICZYCH

 

Zaokrętowanie odbywa się w godzinach 15:00 - 18:00, w dniu 20.08.2022 w marinie Gdynia

 

Wyokrętowanie odbywa się w godzinach 07:00 - 10:00, w dniu 27.08.2022 w jednej z marin w Sztokholmie. Celujemy zawsze z postojem jachtu w Wasahamnen (marina w centrum Sztokholmu), lecz z uwagi na tłok w marinach w sezonie letnim i brak możliwości rezerwacji miejsca w marinie, miejsce wyokrętowania może ulec zmianie.

 

Koszt kojowego: 1600 PLN (koja w mesie 1400PLN)

 

Cena rejsu obejmuje:

    1. koszty przygotowania jachtu do rejsu
    2. koszty organizacji rejsu
    3. koszty pobytu na jachcie
    4. opiekę doświadczonego kapitana
    5. szkolenie żeglarskie dla chętnych

 

Cena rejsu nie obejmuje w szczególności transportu uczestników do miejsca zaokrętowania i z miejsca wyokrętowania.

 

Kasa jachtowa (zbierana na burcie jachtu): 450 PLN/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej (załoga żywi kapitana na jachcie). Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi.

 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów.

 

 

Nasz jacht Bavaria 46, S/Y VAIANA, POL 18869

 

Aktualna pozycja jachtu dostępna poprzez system AIS, pod linkiem

 

Dane techniczne: 

Długość całkowita: 14,27m

Szerokość: 4,35m

Zanurzenie: 2,20m

 

Genua: Rolowana (2021)

Grot: Rolowany (2021)

Powierzchnia ożaglowania: 108m2

 

Silnik: Volvo Penta D2-55, 55KM

Zbiornik paliwa: 210L

 

Liczba kabin dwu osobowych: 4

Liczba koi: 8+2

Liczba WC: 3

Liczba pryszniców: 1 + 1 (kokpit)

Zbiorniki wody: 560L

 

Wyposażenie nawigacyjne:

Plotter map GPS Garmin, AIS klasy B, Radar, Kompas, Log, Echosonda, Wiatromierz, Autopilot, Ster strumieniowy

 

Bezpieczeństwo:

Tratwa ratunkowa 10 osobowa, EPIRB z GPS, SART, NAVTEX, Kamizelki pneumatyczne, Zapasowy rumpel

 

Pokład:

Teakowy kokpit, Stół w kokpicie, Platforma kąpielowa, Szprycbuda, Bimini, Elektryczna winda kotwiczna

 

Wnętrze:

Ogrzewanie WEBASTO, Rozkładany stół w messie, Wyposażenie kambuza, 2 lodówki, Kuchenka gazowa, Piekarnik, Radio CD+MP3

 

 

           

 

Przedstawiamy plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Gdynia - Kalmar - 170 Mm

Kalmar - Visby - 95 Mm

Visby - Sztokholm - 120 Mm

RAZEM - 385 Mm

 

Trasa rejsu Gdynia - Kalmar - Visby - Sztokholm

 

Miejsca, które możemy odwiedzić podczas tego rejsu: 

 

KALMAR

Kalmar to historia, sztuka i kultura. Zejdź na fale historii, odwiedzając Regalskeppet Kronan, który po 300 latach na dnie morza znajduje się obecnie w Muzeum Hrabstwa Kalmar. Tutaj możesz cieszyć się bliskością morza i być może popływać na końcu Storgatan. Robisz zakupy i dobrze jesz, ale uciekasz przed upałem wielkiego miasta. Pełen życia Kalmar jest spokojny. Kalmar stale przypomina ci o minionych czasach. Otoczony fosą zamek Kalmar pochodzi z XIII wieku i szczyci się tym, że jest najbardziej przestarzałym zabytkiem miasta, tutaj nic się nie zmieniło od 1592 roku. W pobliżu znajduje się Stare Miasto (Gamla Stan), gdzie znajdziemy kręte, brukowane uliczki które prowadzą przez średniowieczne centrum miasta Kalmar. Zanim pożeglujemy dalej wpadniemy jeszcze na kawę i domowe ciasta. 

 

VISBY

Zapytaj jakiegokolwiek Szweda o Visby na Gotlandii, a prawdopodobnie uzyska on rozmarzony wyraz twarzy. Rzadko można znaleźć kogoś, kto nie przepada za tym urokliwym średniowiecznym miastem. To położone nad Morzem Bałtyckim bajkowe miasteczko jest skarbem narodowym, jest ono również zaliczane do światowego dziedzictwa UNESCO i charakteryzujące się „wyjątkową uniwersalną wartością”. Wielu żeglarzy wraca tu co jakiś czas aby poczuć ten średniowieczny klimat. 

To dobrze zachowane średniowieczne miasto hanzeatyckie pochodzi z XII wieku i zawiera wiele niezwykłych ruin kościołów z tego okresu, takich jak ruiny St Clemens, St Nicolai and Drottens lub ruiny kościoła St Karin z wysokimi łukami. Visby szczyci się również licznymi zabytkowymi kościołami, w tym katedrą Sankta Maria zbudowaną pod koniec XII wieku. Visby ma również dobrze zachowany średniowieczny mur pierścieniowy o długości 3,5 km, z wieloma oryginalnymi wieżami z XIII wieku, które wciąż są nienaruszone. Mur otacza centrum Visby i został pierwotnie zbudowany w celu ochrony zarówno przed obcymi wrogami, jak i szwedzkimi napastnikami z terenów wiejskich. Ze swoim naturalnym pięknem i starożytną historią Gotlandia jest mistycznym i inspirującym miejscem do życia, które przyciąga wielu artystów. Ich rękodzieła sprzedawane są w lokalnych sklepach Visby. Gotlandia jest szczególnie znana ze wspaniałej ceramiki i wyrobów wełnianych. A może przyda się Wam wełniany kocyk na zimowe wieczory? ;-)

 

SZTOKHOLM

Zanim polecimy z powrotem do Polski spędzimy kilka godzin w pełnej wiatru stolicy Szewcji. Nie trudno się dziwić nieustannym podmuchom chłodniejszego czy też cieplejszego powietrza, skoro Sztokholm jest otoczony z jednej strony Morzem Bałtyckim, a z drugiej jeziorem Melar. Zwiedzanie warto zacząć od małego polskiego akcentu, a mianowicie  wydobytego z dna Bałtyku żaglowca Vasy, który spoczywał tam przez ponad trzysta lat. No dobrze ale jak żaglowiec leżący na dnie ma się do naszego kraju? Król Gustaw II Adolf, który z całego serca nie lubił Polaków chciał wybudować statek mający być postrachem naszego narodu. Na nasze szczęście, a Szwedów nieszczęście okręt zamiast być dumą króla tuż po wyjściu z portu stał się dumą dna Bałtyku, a o zatonięcie oczywiście oskarżono Polskę. Zagadki do dzisiaj nie rozwikłano jednak statek dostał swoje własne muzeum w dzielnicy Djurgarden i stał się jedną z największych atrakcji Sztokholmu. Djurgarden to także popularne miejsce do wypoczynku i rekreacji, ponieważ rozciąga się tu park z wiekowymi drzewami oraz skansen w parku rozrywki Grona Lun. Jak widać, stolica Szwecji jest przepełniona atrakcjami, na kilka ładnych godzin można się tu zatracić w zaledwie jednym miejscu. Sztokholm to miasto królewskie zatem na Starym Mieście odnajdziemy pałac królewski Kunliga Slottet, który dla zwiedzających jest otwarty kiedy król z rodziną wyjeżdżają na wakacje. Inną ważną budowlą Sztokholmu jest ratusz miejski Stadshuset, przy którym znajduje się pojawiająca się na wielu widokówkach wysoka wieża. Na uwagę zasługuje najstarsza dzielnica miasta – Gamla Stan. Wąskie, wysadzane kocimi łbami uliczki ciągnące się pomiędzy strzelistymi, kolorowymi kamienicami, które do złudzenia przypominają te nasze z Gdańska. Oprócz niesamowitego spaceru pośród tych perełek architektonicznych odnajdziesz tu liczne galerie sztuki, pracownie rzemieślnicze, kawiarenki i puby, czyli wszystko co dodatkowo dopełni uroku wizyty tutaj. Drugą atrakcją, która nie wymaga kupowania biletów wstępu i jest świetnym pomysłem na wieczór to odwiedzenie Starego Miasta, które nie jest okazałe pod względem wielkości, bo miasta dawnej Hanzy składały się wyłącznie z ulic handlowych i sklepów ale na pewno urokliwe, zachwycające kolorami i różnorodnością ozdób kamienic. Tutaj skupia się większość pubów i restauracji, w których można spróbować popisowych dań z wołowiny, wieprzowiny i ryb czyli podstaw szwedzkiej kuchni czy nadziewanych na słodko bułek semla.

 

 

GDYNIA - KALMAR - VISBY - SZTOKHOLM

20.08-27.08.2022 (7 dni)

 

Z Mariny Gdynia wyruszymy w nasz kolejny rejs, jako że nie ma czasu do stracenia bo droga daleka, postaramy się możliwie szybko wyjść w morze. Jeśli masz ochotę na kawał dobrego żeglowania i sporo godzin w morzu to jest to rejs dla Ciebie. Płyniemy wygodnym i komfortowym jachtem Bavaria 46 S/Y VAIANA. 

 

Po wyjściu za Półwysep Helski dziób jachtu skierujemy na północny-zachód w kierunku szwedzkiego miasteczka portowego Kalmar aby zbadać co ciekawego robią Szwedzi w swych miasteczkach. Średniowieczne centrum Kalmaru opowiada historię miasta jako jednego z najważniejszych ośrodków władzy w Szwecji gdzie jego rangę podkreśla imponujący zamek.

 

Po przejściu przez Kalmarsund udamy się na północny wschód w kierunku Gotlandii i dobrze znanej miejscowości Visby położonej na zachodnim wybrzeżu wyspy. Visby to stolica i najważniejsze miasto największej tej szwedzkiej wyspy, które przyciąga tak zagranicznych turystów, jak i samych Szwedów. Dlaczego tak chętnie tu zaglądają? Przede wszystkim dlatego, że Visby posiada unikatowy, średniowieczny charakter. Między innymi z tego powodu znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. 

 

Visby jest jednak tylko przystankiem przed najważniejszym punktem naszej wyprawy. Żeglujemy dalej na północny-zachód ku szwedzkim szkierom. podejście do Sztokholmu zapewni nam niesamowite widoki. Tutaj znajdziesz fantastyczny morski klimat, dobre jedzenie, a Twój aparat wypełni się niezliczoną liczbą zdjęć. To przejście pomiędzy wysepkami zapewni nam sporo wyzwań nawigacyjnych, nasza uwaga skupi się na prawidłowym prowadzeniu jachtu po szlaku żeglugowym. Każdy będzie mógł poćwiczyć na żywo rozpoznawanie światełek statków, których będzie tam cała masa oraz tych błyskających na lądzie. Sztokholm przywita nas swoim urokliwym widokiem, na pewno warto zarezerwować sobie dzień lub dwa po rejsie aby poznać bardziej stolicę Szwecji. Na uwagę zasługuje Vasa Museum położone w centrum miasta, być może staniemy w marinie, która niemal sąsiaduje z tym unikatowym muzeum. Tam zakończymy nasz piękny rejs, oby do następnego!

 

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Rejs poprowadzi: JSM Karolina Bartocha

 

Jeśli nie wiesz jak spakować się na rejs, odpowiedź znajdziesz TUTAJ. 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz maila office@navigarecharter.pl lub zadzwoń 0048 603 304 506, a otrzymasz wszelkie informacje jak rozpocząć swój udział w tej morskiej przygodzie. Jeśli chcesz się zapisać, przejdź do zakładki "ZAPISZ SIĘ"

 

GDYNIA-KALMAR-VISBY-SZTOKHOLM

TWÓJ WYMARZONY REJS MORSKI
IMIĘ I NAZWISKO
ID lub PASZPORT
PESEL
ADRES
EMAIL
TELEFON
PATENT ŻEGLARSKI
WIADOMOŚĆ
ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
ZAPISUJĘ SIĘ!
ZAPISUJĘ SIĘ!
DZIĘKUJEMY!
Właśnie zgłosiłeś się na rejs, 
wkrótce otrzymasz email z dodatkowymi informacjami :-)
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

NAVIGARECHARTER - REJSY MORSKIE, CZARTER JACHTÓW, ATRAKCYJNE CENY

tel. 0048 603 304 506 email: office@navigarecharter.pl